«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Липень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 15.05.2024, 00:42:06

Головна » 2008 » Липень » 26 » Як закарпатці до сусідів їздять



Як закарпатці до сусідів їздять
08:02:58

 

 
Майже 20 тисяч мешканців області на сьогодні отримали дозволи на малий прикордонний рух для поїздок в Угорщину. Україна підписала угоди про місцевий прикордонний рух із трьома європейськими країнами-сусідами. Вже у вересні закарпатці зможуть їздити і до Словаччини за подібними дозволами.

 

– Після ратифікації українським парламентом Угоди про місцевий прикордонний рух зі Словаччиною, мешканці Закарпаття зможуть їздити в цю країну за спрощеною процедурою, – про це повідомила представник Міністерства закордонних справ України в Закарпатській області Галина Гороховська.

 

– Угоду вже затвердили парламентарії Національної ради Словацької Республіки. Очікується, що українською стороною документ буде ратифіковано у вересні цього року.

За словами Галини Гороховської, наразі Генеральне консульство Словацької Республіки тільки готується до роботи з видачі українським громадянам дозволів на перетин кордону в режимі малого прикордонного руху. У планах сусідів розбудувати нинішню будівлю Генерального консульства в Ужороді. Також словацькою стороною вже проводиться підготовка кадрів для роботи з видачі дозволів місцевого прикордонного руху.

 

– Щодо процедури отримання дозволу з боку словацької сторони, то вона буде набагато складнішою у порівнянні з тою, яка діє з Угорщиною, – констатує Галина Гороховська. – Так, якщо для поїздки в межах 50-кілометрової прикордонної зони Угорської Республіки наші громадяни повинні подати в консульство лише відповідну заяву та копію паспорту, то перелік документів, що їх вимагатимуть у Словацькому консульстві, буде набагато більший. Разом із заявою про видачу дозволу на місцевий прикордонний рух закарпатці повинні будуть надати дві фотокартки, закордонний паспорт, термін дії якого завершується не раніше, ніж через 15 місяців після дати прийняття заяви.

 

Головне, що громадяни України повинні будуть надати запрошення зі словацької сторони, завірене відповідними органами в цій країні. До речі, таке запрошення потрібно надавати і при оформленні Шенгенської візи. Всі документи, додані до заяви жителями прикордонної зони, повинні бути видані не раніше, ніж за 90 днів до дати подання прохання на отримання дозволу.

 

Крім документів, що підтверджують громадянський стан, та документа, що посвідчує особу, додатково консульство залишає за собою право вимагати здійснення переклад всіх документів словацькою мовою. Ще одне ускладнення для закарпатців – дозволи видаватиме не консульство, а Поліцейське бюро у справах кордонів та іноземців міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.

 

– В результаті, через складну процедуру оформлення дозволу на місцевий прикордонний рух зі Словаччиною для закарпатців практично не буде різниці, чи оформляти за 35 євро Шенгенську візу, чи дозвіл на малий прикордонний рух, який коштує 20 євро. Переваги матимуть лише діти до 15 років та пенсіонери, яким понад 60 років. Вони отримають дозволи безкоштовно, – каже Галина Гороховська.

 

Набагато ліберальнішою вважає Галина Романівна Угоду про місцевий прикордонний рух з Угорщиною. – Отримати дозвіл для поїздок в цю країну у наших земляків не викликає труднощів, – констатує представник МЗС України в Закарпатській області. – Щоденно в угорські Генконсульства в Ужгороді та Берегові за дозволами та Шенгенською візою звертається приблизно по 150 наших співвітчизників. Відмови у дозволах отримують менше піввідсотка українців, і півтора відсотка заявників, які звернулися з приводу оформлення довгострокових віз.

 

Загалом, за даними угорських дипломатів, з початку цього року від громадян України в Ужгороді прийнято 7300 клопотань про видачу дозволів на малий прикордонний рух, а у Берегові – 11712.

 

За словами представника Галини Гороховської, наразі Угода про місцевий прикордонний рух підписана і з польською стороною, але ще триває процес її опрацювання і наразі не відомо, чи буде включено до документу населені пункти Закарпаття. Щодо Румунії, то на сьогодні тільки започатковано процес щодо підготовки підписання аналогічної угоди.
Категорія: Суспільство | Переглядів: 652 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
У Китаї стратили європейця вперше за півстоліття
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
ЦВК опрацювала майже 100% бюлетенів: Янукович виграє 10%
Военные спасли мужчину, пролежавшего 14 дней под завалами на Гаити
МВФ вимагає в України підвищити ціни на газ для населення на 75%
До 2100 року Земля нагріється більше, ніж передбачає Копенгагенська угода
Сердце способно регенерировать клетки
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...