«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Вересень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 20.05.2024, 22:33:25

Головна » 2008 » Вересень » 25 » У садочок я б пішов…



У садочок я б пішов…
11:45:46

Менше половини закарпатських дітей мають змогу ходити в дитячий садок

 
Як це не банально звучить, але дошкільний заклад є особливою ланкою в житті дитини - тут вона починає спілкуватися з ровесниками, проводить своє дозвілля, навіть починає вчитись читати та писати. Та попри це ситуація з дитячими садками в країні майже критична. До прикладу, Закарпаття, за даними з управління освіти і науки облдержадміністрації, дошкільними навчальними закладами забезпечене всього на 40%.

 

У чергу - шикуйся!..
 Сьогодні в області нараховується 521 дитячий садок, в якому виховується 30,5 тис. дітей. За офіційною інформацією, в чергу в садок вишикувалося ще 5 189 дітей. Особливо це стосується Хустського, Виноградівського, Тячівського районів та міста Ужгород. Це не враховуючи той факт, що закарпатські дитячі садки і так перевантажені.
 
За даними Міністерства охорони здоров’я, Закарпаття – однин із регіонів, де найбільше переповнення дошкільних закладів. Як повідомили в управлінні освіти і науки ОДА, завантаженість дошкільних закладів становить 110 дітей у розрахунку на 100 місць. Фахівці кажуть, що ці черги досить умовні, адже батьки записують своїх малят відразу до декількох дошкільних закладів. Окрім того, багато хто сподівається на позитивне вирішення питання без довготривалого попереднього запису. Як запевнила методист Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Єлизавета Шукалюк, збільшення попиту відбувається через зростання народжуваності в області і через повільне зведення нових дитячих садків. Роботу 11-ти, до речі, мають відновити в області уже цього місяця.
 
Куди розмістити п’ятирічок?

В Ужгороді, в одному з найпопулярніших дитсадків, що функціонує при АНВК (школа №2), нині діє 9 груп на 235 дітей. До речі, 9-ту групу відкрили цього року саме на прохання батьків. Проте відвідують заклад далеко не всі діти, тому великої перенаповненості немає. «Ходять всього максимум 170-180 дітей, на обліку ж перебуває більше», - розповіла заступник директора АНВК Валентина Черленяк. Вже зараз на черзі до АНВК приблизно 30 малят. А записуватись починають відразу після народження, аби зайняти чергу. «Наразі велика проблема з дітьми 5-6 років - їх у нас просто нема куди розмістити», - стверджує пані Черленяк.

 
Це питання залишається актуальним і загалом по області. Лише 64% дітей цього віку мають змогу відвідувати дитячий садок. Виправленню такого стану сприяло б створення груп з короткотривалим терміном перебування дітей, а таких груп є тільки дві – одна в Берегові та одна на Хустщині. За словами фахівців, така перенаповненість свідчить про збільшення населення в області, що, звісно, не може не радувати.
 
Приватні садки не в моді

Сьогодні день перебування дитини в садку коштує 6 гривень – це за харчування. Половину сплачує держава, а іншу – батьки. Як запевнили в АНВК, в Ужгороді така ціна давно вже не сумісна з нинішніми показниками. Валентина Черленяк запевняє, що цієї суми не вистачає для сплачування повноцінного харчування дитини. Хоча навіть на таку суму в цьому садку раціон досить пристойний - на перше суп, на друге рис чи картопля з м’ясом. Загалом харчування чотириразове. «Попри все, такої суми навіть не вистачає для виконання норм Міністерства охорони здоров’я», - запевняє фахівець.

 
Вирішенням цієї проблеми могло би бути створення приватних дитсадків, проте така практика в області не дуже популярна. В регіоні нині діє 9 приватних закладів, засновниками яких є переважно релігійні громади. За словами працівників вищезгаданого АНВК, батьки вже самі є ініціаторами створення подібних дошкільних закладів, адже більші кошти вимагатимуть і відповідних умов для дитини. Це могло би збільшити зарплатню працівникам. Сьогодні офіційна зарплата виховательки із середньою освітою становить 683 грн., а з вищою – 772 грн. Працівники 1 розряду (двірник, прибиральниця) отримують взагалі 525 грн. І треба врахувати, що це все на папері. «В нас люди тримаються лише на ентузіазмі та любові до роботи», - із сумом констатує В. Черленяк. Та попри всі негаразди професія виховательки чи няньки завжди буде актуальною. Як і функціонування дитячих садків, де переважна більшість наших малят проводять своє дитинство...
 
Денис ФАЗЕКАШ, газета «НЕДІЛЯ»
 
Категорія: Суспільство | Переглядів: 701 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
Росія приставить до кожного українського регіону свого куратора
Мєдвєдєв відкинув ренесанс сталінізму в Росії
В Ужгородському національному університеті відзначили День Європи в Україні
Вулканічний попіл закрив аеропорти Британії та Нідерландів
Опрос: Эксперты крайне негативно оценили результаты 100 дней работы Президента Януковича
Янукович орендує резиденцію "Межигір’я" по 3 гривні за сотку
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...