«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Листопан 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 20.05.2024, 21:21:27

Головна » 2008 » Листопан » 25 » Карпатська мрія



Карпатська мрія
10:38:35
Нинішня світова економічна криза справлятиме вплив на Україну десь близько року і завершиться принциповою структурною перебудовою всього нашого народного господарства. Багато чого відімре у страшних муках, а те, що було останнім, стане першим. Роль традиційних індустріальних районів України зменшиться, натомість Закарпаття має шанс зміцнити свої позиції у загальноукраїнських розкладках.
 
Причин для того багато – і наша найменш «вбита» екологія, і найкращі в державі демографічні показники, і повернення з-за кордону десятків тисяч заробітчан, і вигідне транзитне положення. Якщо інші області уже зазнають болісної деіндустріалізації, то в нас промисловості майже немає. Натомість є потужний потенціал для розгортання рекреаційно-туристичної галузі і перетворення її на базову для всього народногосподарського комплексу області. Але це можливо лише за умови наполегливої праці у відповідному напрямку.
 
Саме про це ішлося на нещодавньому засіданні Комітету сталого розвитку Конгресу місцевих і регіональних влад Європи. За його результатами видано книжку «Земля, наближена до неба» (автори М.Кічковський, Ф.Гамор, І.Діус, В.Ніколайчук, А.Погорєлов, С.Поп, С.Стойко та інші). Презентаційний фотоальбом містить водночас і дев’ять конкретних пропозицій по екологізації закарпатської економіки. Ідеться про широке залучення у наш край зарубіжного капіталу – у вигляді як бізнесових інвестицій, так і міжнародних грантів та коштів різноманітних фондів.
 
Задля цього планується оголосити наступний рік Роком збереження і розвитку Карпат, котрі є найбільшим джерелом прісної води на субконтиненті і одним з головних факторів формування погоди. Тому ідеться про створення нових структур і в рамках Карпатського Єврорегіону, і в рамках вищеназваного Конгресу, які би переймалися тут конкретними проектами – протипаводковим будівництвом, розчищенням русла Тиси та її приток, боротьбою проти їх хімічного забруднення, розбудовою туристичної інфраструктури, збереженням та примноженням біорізноманіття, відродженням народних промислів, виробництвом екологічно чистих продуктів харчування.
 
У більш віддаленій перспективі можливе і перетворення Закарпаття на якийсь спеціалізований центр науково-технічної чи проектно-конструкторської діяльності. Коли через рік євро та інші валюти перехворіють, фінансові потоки шукатимуть нових русел, поки же ці русла треба підготувати, зробити їх максимально привабливими. Книжка робить це максимально дипломатично, аби не передати куті меду. Ми же дозволимо собі помріяти більш розкуто. На Закарпатті може бути розгорнута кінофабрика (у формі спільного підприємства) – на жаль, поки не так для вітчизняного кіно, як для обслуговування зарубіжних студій, що могли би знімати тут різноманітні гірські епізоди своїх стрічок.
 
Давно на часі створення сувенірних фабрик для відтворення автентичної продукції, що могла би зупинити навалу в Європу китайської псевдокарпатики. Попри все, поки не вдалося налагодити навіть випуск дерев’яної дранки, необхідної для перекриття щонайменше 50 наших церков та й багатьох світських будівель. Край має прекрасні умови для проведення міжнародних спортивних зустрічей, але для цього майже відсутня спортивна інфраструктура. Дивно, що область досі не має свого зоопарку. Нещодавній антикризовий закон (треба розуміти, перший у ряді подібних), попри всю його недосконалість, а десь і екзотичність, мав би стимулювати відродження нашого села, в тому числі гірського. Оскільки європейці вже не уявляють свого харчування без БАДів (біоактивних добавок), наше верховинське різнотрав’я дає прекрасні можливості для налагодження відповідної індустрії.
 
Що ж до туризму і супутнього йому екстріму, то у нас неможливий хіба що дайвінг, хоча наявність Синевиру дозволяє мріяти і про це. Сучасні США було створено знаменитою американською мрією. Ну і, звичайно, волею до реалізації тієї мрії. «Земля, наближена до неба» – заявка на карпатську мрію. Книжка стимулює уяву, провокує розум до пошуків. Якщо цій мрії вдасться осідлати нову фінансову хвилю, вона цілком зможе перетворитися на реальність.

 

Сергій ФЕДАКА, газета «НЕДІЛЯ»
 
Категорія: Цікаво | Переглядів: 556 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
Росія приставить до кожного українського регіону свого куратора
Мєдвєдєв відкинув ренесанс сталінізму в Росії
В Ужгородському національному університеті відзначили День Європи в Україні
Вулканічний попіл закрив аеропорти Британії та Нідерландів
Опрос: Эксперты крайне негативно оценили результаты 100 дней работы Президента Януковича
Янукович орендує резиденцію "Межигір’я" по 3 гривні за сотку
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...