«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Лютий 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 28.04.2024, 19:50:57

Головна » 2009 » Лютий » 20 » Закарпатська влада запропонувала банкам меморандум співпраці



Закарпатська влада запропонувала банкам меморандум співпраці
07:35:46
В облдержадміністрації провели чергову «антикризову» нараду. Цього разу з питань діяльності банківських установ.
 
Обласна влада на регіональному рівні вживає заходів, щоб мінімізувати вплив фінансово-економічної кризи на життєдіяльність краю. Минулого тижня в облдержадміністрації відбулася нарада щодо роботи лісової та лісопереробної галузі. Цієї середи керівництво краю зустрічалося з банкірами – щоб виробити спільні позиції для роботи в непростих економічних умовах. В нараді взяли участь голова облдержадміністрації Олег Гаваші та голова обласної ради Михайло Кічковський, начальники профільних управлінь, керівники провідних банківських установ, що працюють у краї.

Фінансова і економічна галузі нерозривно пов’язані, і сьогоднішня криза вдарила як по грошово-кредитній сфері, так і по всіх галузях економіки.

– Якщо проблеми, які виникають в тій чи іншій галузі не вдається вирішити на загальнодержавному рівні, то взятися за їх розв’язання має влада на місцях, – відзначив Олег Гаваші, відкриваючи нараду. – На жаль, деякі урядові антикризові заходи дали зворотній ефект, тому, щоб попередити негативні наслідки в тій чи іншій сфері економіки, необхідно переходити до вирішення проблем в «ручному» режимі.

Як повідомив начальник управління Національного банку в Закарпатській області Валерій Коляско, на сьогоднішній день в краї працює 36 філій загальнонаціональних банків та 588 відділень. Станом на 1 січня цього року юридичним та фізичним особам видано кредитів на суму понад 8 мільярдів гривень.

Як зменшити кредитний тягар для простих громадян, як відновити систему кредитування агропромислового комплексу і будівельної галузі і було основною темою розмови учасників зустрічі.

Олег Гаваші закликав банки до зменшення кредитних ставок, до пошуку компромісу з клієнтами-позичальниками. Таким шляхом вже пішло кілька банків, і це вже дає взаємний результат – вони потрохи повертають довіру вкладників.
Гостро ставилось і питання кредитування агропромислового комплексу та будівельної галузі. Як зазначив начальник головного управління агропромислового комплексу облдержадміністрації Іван Паук, для проведення весняно-польових робіт аграрії краю потребують 135 мільйонів гривень, адже без цих коштів селяни не зможуть купити пальне, насіння, мінеральні добрива. Через відсутність кредитування, яке вплине на терміни проведення робіт, село може зазнати значних втрат. Присутні на нараді банкіри висловили готовність кредитувати як село, так і будівельну галузь – якщо будуть відповідні гарантії держави. Тим часом уряд досі не прийняв нормативних документів, які б передбачали механізм рефінансування банків по кредитах. Не відомо навіть, якою буде відсоткова ставка.

Разом з тим, як повідомив Іван Паук, область частково самотужки взялася за вирішення цієї проблеми. З позаминулого року діє обласна програма компенсації відсотків фермерським господарствам (до речі, така програма діє тільки в нашій області). У 2008 році на її реалізацію з обласного бюджету було виділено 1,1 мільйона гривень, цьогоріч, незважаючи на кризу, – 700 тисяч.

Більшість представників банківських установ констатували, що на рівні області робота банків є стабільною. Головне – відновити довіру населення до фінансових установ.

Підсумовуючи нараду, Олег Гаваші зазначив, що існуючі проблеми, в тому числі і в банківській сфері, необхідно вирішувати, і обласна влада в межах своїх можливостей буде допомагати банкам.

– Якщо для стабілізації ситуації необхідно вносити зміни до законодавчих чи нормативних актів, ми готові звертатися і до парламенту, і до уряду, – каже Олег Гаваші. – Ситуація в багатьох сферах економіки насправді складна, тому уряд має не «піаритися» на проблемах, а почати говорити людям правду. На рівні області ми і надалі будемо проводити наради по тих галузях, де найбільш відчутні наслідки кризи. Що вони ефективні, засвідчила і сьогоднішня зустріч, адже було висловлено багато цікавих думок і конкретних пропозицій щодо роботи банківської системи в умовах кризи.

За результатами наради буде розроблено проект двостороннього меморандуму співпраці – між банківськими установами та облдержадміністрацією, яка виступає в цьому випадку представником інтересів громадськості краю. Протягом кількох днів він буде доопрацьований і вже на найближчий сесії представлений, повідомили zakarpatpost.net в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації. 
 
УВАГА: у випадку виникнення проблем із поверненням вкладів, у закарпатському відділенні Нацбанку працює телефон довіри – 61-93-34.
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 518 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Керівники Закарпаття та Пряшівського самоврядного краю підписали план дій щодо створення нового українсько-словацького пункту пропуску “Уліч
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
Родина французів два роки ґвалтувала власних малолітніх дітей
У Чехії розгорівся скандал через "брудних" українських заробітчан
Українська діаспора в Росії просить Мєдвєдєва дозволити трансляцію українських каналів
Ужгород: Цьогоріч організатори Параду наречених очікують більше 100 учасниць
Сегодня финальный матч Кубка Украины по футболу, в котором встретятся "Таврия" и "Металлург".
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...