«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 12.05.2024, 07:49:48

Головна » 2009 » Квітень » 9 » Спір Росії і України щодо власності СРСР - у глухому куті



Спір Росії і України щодо власності СРСР - у глухому куті
11:17:08

Про це в інтервю російському виданню «Трибуна» сказав керівник справами Президента РФ Володимир Кожин.

 

«Що стосується позиції України, то тут безвихідна ситуація. Верховна Рада України досі не ратифікувала угоду, підписану при розпаді СРСР, згідно з якою Росія разом з боргами Союзу одержувала і всю його власність», - сказав В.Кожин.

 

Він зазначив, що цей так званий «нульовий варіант» визнали і ратифікували всі, але потім Україна від нього відмовилася.

 

«Зараз ситуація парадоксальна: Росія виплатила всі борги колишнього СРСР, включаючи й українську частку. Ми платимо за утримання обєктів. Але Київ продовжує претендувати на власність колишнього СРСР і перешкоджає тому, щоб Росія вступила в законні права власності», - зазначив він.

 

«У деяких країнах обєкти, за які ми платимо, формально продовжують залишатися власністю СРСР», - пояснив В.Кожин, додавши: «Справа дійшла до абсурду: в одній з країн Україна звернулася до місцевого суду з проханням визначити, кому належить об`єкт власності. Але владі цієї країни вистачило політичного розуму, щоб заявити: це російське».

 

У той же час він повідомив, що до 2000 року закордонна нерухомість Росії була на балансі 46 організацій.

 

«До 2000 року хто тільки не займався і не управляв цією власністю. Деякі з цих персон сьогодні перебувають під слідством. Сподіваюся, що в результаті Росії додатково повернеться ще кілька об`єктів», - сказав В.Кожин, додавши, що зараз ці функції покладені на МЗС РФ, Мінекономрозвитку та керівництво справами Президента РФ.

 

Як повідомляв УНІАН, 26 лютого В.Кожин заявляв, що Україна безпідставно претендує на власність колишнього СРСР за кордоном. Він зазначив, що йдеться про «дуже велику» кількість спірних об`єктів. Зокрема, в Японії та в ряді європейських країн.

 

2 березня керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич констатував, що Росія ігнорує майнові права України на закордонну власність колишнього СРСР. Він зазначив, що одним з перших міжнародних багатосторонніх договорів України, укладених з державами-учасниками СНД, став договір про правонаступництво щодо державного боргу та активів колишнього Радянського Союзу від 4 грудня 1991 року. Частка України в загальній сумі активів і пасивів, до яких відноситься і зарубіжна власність колишнього СРСР, становить понад 16%.

 

В.Кирилич нагадав, що стосовно цієї проблематики були укладені ряд угод і договорів, які чітко та однозначно підтвердили право України на згадану частку цієї власності. У 1994 році між Україною і Росією було підписано угоду про врегулювання питань правонаступництва щодо зовнішнього боргу і активів колишнього Радянського Союзу, але угода не була ратифікована парламентом України і тому не є чинною.

 

В.Кирилич зазначив, що це певним чином повязано з тим, що РФ, всупереч узятим на себе зобовязанням, не надає Україні інформацію про розміри радянського золотовалютного запасу, Алмазного фонду, закордонної власності та банківських рахунків.

 

«Таким чином, заяви про нібито належність всієї закордонної власності колишнього СРСР тільки Росії є далекими від істини і свідчать про спробу ігнорувати майнові права України, зокрема й на зарубіжну власність колишнього СРСР», - сказав він.

 

6 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія вже розплатилася за всіма боргами, зокрема 14 млрд. дол. було заплачено в рахунок частки України в боргу Радянського Союзу.
 
 
 

 

Категорія: Політика | Переглядів: 505 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Українська діаспора в Росії просить Мєдвєдєва дозволити трансляцію українських каналів
У школи повернулась 11-річна освіта
Незаконне ввезення до України автомобіля «Chrysler» попередили працівники Чопської митниці
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
Ученые предупреждают о возможной сексуальной эпидемии
Офіційний курс валют на 27 липня
За кожен зайвий метр українців можуть змусити платити по 10 гривень
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...