«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Травень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 12.05.2024, 02:53:38

Головна » 2009 » Травень » 19 » Закарпаття: Василь Шорбан представив етнографію гуцулів



Закарпаття: Василь Шорбан представив етнографію гуцулів
13:26:06
 
У його приватній музеї-колибі кілька тисяч експонатів
 
  Упродовж останнього року в селі Ділове Рахівського району побільшало туристів. Тут 1887 року встановлено кам’яний стовпчик у зв’язку з розташуванням географічного центру Європи. У кількох метрах від знаку знаходиться етнографічний музей-колиба та кафе-ресторан. Туристи заходять всередину, зацікавлено розглядають експонати, фотографуються. Вхід вільний. 
 
  - Офіційний день відкриття музею-колиби відбувся 24 серпня 2005 року, - розповідає господар комплексу Василь Шорбан. – Ідея збирати старі речі, які донедавна були у побуті гуцулів, народилася давно. За різних обставин реалізація задуму відкладалася на довгі роки.  В 1998-му на цьому місці було болото, я його висушив. Побудував смерекового зруба (будова з лупленого дерева). Потім колибу почав оздоблювати старожитностями. Започаткував колекцію предметами побуту моїх батьків, дідів, родичів.
 
Коли люди побачили, що це серйозно і надовго, то вже і самі приносили старовинні речі, які лежали у них на горищах без діла. Хтось продавав, хтось дарував просто так. Іван Гушул привіз цінну столітню шафу з горіха й попросив заплатити за машину 100 грн. Обліку не веду, хоча треба би цим зайнятися.   
 
 Ззовні на будівлі висять австроугорські велосипеди 1901-го року.  Інтер’єр комплексу – це колекція старовинних меблів, телевізорів, друкарських машинок, кужелів, кросен, прасок, платівок, музичних інструментів, грошей Австро-Угорщини, Чехословаччини, Німеччини, Радянського Союзу, є також збруя, глечики, праники, фляги, рушниці, кілька сотень ключів. Колекція налічує щонайменше шість тисяч експонатів. 
 
Тут готують закарпатські страви, зокрема гуцульські – банош, ріпу (картоплю) та токан (кулешу) з бринзою. 
 
Торік 7 вересня тут відбувся ІІІ міжнародний етнографічний фестиваль «Гуцульська ріпа». Одним із учасників був народний артист України Павло Дворський.  
 
- Життя прожив, світ об’їздив, а такого дива не бачив, - зізнався співак.
Дворський довго розглядав старовинний програвач у сусідній будові, де знаходиться Рахівське районне товариство Всеукраїнського об’єднання «Гуцульщина».
 
- Тут кожна річ раритетна! Окремі державні музеї не можуть похвалитися такою експозицією. І це весь антикваріат так просто висить, без сигналізації? - дивується молодий киянин Андрій.
 
Василь Шорбан каже, що колекцію буде розширювати.
 
- У нових залах представлю старі вишивки, взуття «СС-Галичина» та інші унікальні речі. Встановлю відеокамери, бо серед відвідувачів трапляються й злодії, - скаржиться. Додає, що недавно пропали два пістолети, один вдалося повернути. 
 
ДОВІДКА
 
 Село Ділове розташоване за 190 км від Ужгорода та за 140 – від Івано-Франківська. З обласного центру Закарпаття перший автобус із автовокзалу їде о 5.40. Упродовж дня з Ужгорода через Ділове їде з десяток автобусів та маршруток. Тривалість поїздки – 5 годин.
До війни Ділове називалося Трибушанами. Село знаходиться за 50 км від українсько-румунського кордону. На протилежному березі річки Тиса – румунське село Вишівська Долина.   
 
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 607 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Українська діаспора в Росії просить Мєдвєдєва дозволити трансляцію українських каналів
У школи повернулась 11-річна освіта
Незаконне ввезення до України автомобіля «Chrysler» попередили працівники Чопської митниці
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
Психологи поняли, как найти идеального мужчину
Изобретатели разработали роботизированные ноги
От черного чая у женщин и детей разрушаются кости
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...