«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 15.05.2024, 15:35:19

Головна » 2011 » Серпень » 11 » Обвалу цін на нерухомість в Україні в разі другої хвилі кризи не буде - експерти



Обвалу цін на нерухомість в Україні в разі другої хвилі кризи не буде - експерти
13:22:30
 

Суттєвого зниження цін на нерухомість в Україні в разі другої хвилі фінансової кризи, ймовірність якої оцінюється як украй низька, не буде, вважають опитані агентством "Інтерфакс-Україна" експерти ринку.

"Насамперед хочу зазначити, що ймовірність настання найближчим часом другої хвилі фінансово-економічної кризи в Україні, на мій погляд, невисока. Будівництво є чітким індикатором економічної ситуації в країні. Й сьогодні показники цього індикатора свідчать про те, що в будівельній сфері тривають стабілізаційні процеси. Тому я розглядав би вплив другої хвилі можливої кризи суто теоретично. Якщо говорити про вартість житлової та комерційної нерухомості, то обвалу цін квадратного метра, на мій погляд, не відбудеться", - сказав директор департаменту девелопменту інвестиційно-будівельної корпорації "Авантаж" (Харків) Іван Некрасов.

Він зазначив, що девелопери на сьогодні не мають достатньої кількості грошей у резерві, щоб дозволити собі значне зниження цін. "Тому багато девелоперів, найімовірніше, краще призупинять і "законсервують" проекти, ніж реалізовуватимуть їх за ціною, нижчою за рівень собівартості", - додав він.
"У разі другої хвилі кризи основним процесом, який визначатиме ситуацію на ринку девелопменту, стане перерозподіл грошових мас. У рамках цього цілком можливі такі диверсифікаційні процеси для володарів великих капіталів, як злиття компаній-забудовників і непрофільних компаній, що мають вільні ресурси", - прогнозує експерт.

За його словами, проекти, які до початку другої хвилі кризи будуть близькі до завершення, найімовірніше, буде реалізовано на тлі відсутності виходу на ринок нових масштабних проектів. "Водночас реалізовуватимуться дрібні проекти. Це може бути зведення торговельних або офісних майданчиків під конкретного замовника, а також реалізація проектів із приватної забудови. Тобто навіть у разі другої хвилі кризи компанії будівельної сфери, зокрема й ринку девелопменту, прагнутимуть зберегти стійкість і докладатимуть максимум зусиль для того, щоб вижити в складних економічних умовах", - додав він.

На думку президента Української державної корпорації з виконання монтажних і спеціальних будівельних робіт "Укрмонтажспецбуд" (Київ) Олексія Луганова, ситуація на світових ринках, насамперед, може негативно позначитися на перспективах іпотечного кредитування: банки будуть занадто обережні у видачі кредитів і займуть вичікувальну позицію, що, у свою чергу, призведе до подорожчання позикових коштів.

"Водночас значного коригування цін на нерухомість не відбудеться. Не подешевшають і послуги генпідрядних компаній, рентабельність яких і так перебуває на мінімальному рівні", - вважає О.Луганов.

Коментуючи можливість впливу другої хвилі кризи на ринок промислового будівництва України, голова наглядової ради компанії "Спецбудмонтаж" (Харків) Леонід Кривочуприн зазначив, що основною тенденцією на цьому ринку за такого сценарію розвитку може стати поступове зниження обсягів будівництва.

На думку Л.Кривочуприна, в разі другої хвилі фінансово-економічної кризи інвестори будуть змушені заощаджувати кошти, що призведе до "згортання" проектів, початок реалізації яких припаде на початок другої хвилі кризи, тоді як об'єкти з готовністю понад 50%, найімовірніше, буде добудовано й уведено в експлуатацію.
"Замовником будівництва промислових об'єктів в Україні також є великі західні компанії - виробники різних груп товарів. Розвиваючись, вони будують власні виробничі бази, складські приміщення, адміністративні комплекси та інші види нерухомості. Криза змусить ці компанії переглянути плани з розвитку. І для багатьох фірм будівництво нових потужностей із пріоритетних завдань перейде в категорію "відкладено на невизначений термін", - додав він.

Водночас комерційний директор компанії ПАТ "Нерухомість столиці" ("НЕСТ", Київ) Костянтин Браво вважає, що найімовірнішим сценарієм у найближчі півроку стане підтримання стабільної ситуації у світовій економіці всіма приватними та державними інститутами. "Тому ми очікуємо, що восени на ринку нерухомості спостерігатиметься сезонне зростання попиту, як на житлову, так і на комерційну нерухомість, за винятком офісних приміщень середньої площі - 100-300 кв. м. Ціни на первинному ринку, найімовірніше, залишаться на поточному рівні, можливе незначне коливання плюс-мінус 1-2% вартості квартир у споруджуваних будинках", - прогнозує К.Браво.

Як вважає голова національної ради Ріелторської палати України Олександр Бондаренко, вартість вторинного житла в Україні й без урахування можливої другої хвилі кризи продовжить знижуватися на 1-1,5% щомісяця протягом року, тоді як повторна криза може призвести до одноразового зниження цін приблизно на 10% з подальшим щомісячним здешевленням житла на рівні 1% протягом півроку.

"Ми й так уже на межі. Думаю, що значних цінових коливань не буде - в середньому зниження цін на вторинне житло становитиме 2% щомісяця, і вторинне житло за вартістю підтягнеться до вартості первинного", - прогнозує президент Спілки фахівців з нерухомості України (ССНУ) Олександр Рубанов.

Компанія "Спецбудмонтаж" заснована в 1992 році й надає комплексне вирішення завдань у сфері будівництва промислових, комерційних, житлових і адміністративних об'єктів. За час діяльності підприємство реалізувало понад 70 проектів.

ІБК "Авантаж" працює з 1999 року і провадить діяльність за чотирма напрямами: девелопмент, будівництво, інвестиційна діяльність і корпоративне управління підприємствами. Компанія є одним із найбільших учасників ринку нерухомості Харкова.

Компанія "НЕСТ" працює на ринку нерухомості з 1997 року. Основний напрям діяльності - девелопмент і управління об'єктами нерухомості, будівництво, реконструкція, агентські послуги на ринку житлової та комерційної нерухомості. В управлінні компанії - понад 56 тис. кв. м офісних площ у Києві, загальна площа житлових комплексів компанії перевищує 500 тис. кв. м.

Держкорпорація "Укрмонтажспецбуд" - будівельно-монтажне об'єднання України, що об'єднує понад 130 підприємств і виконує більше ніж 90 видів монтажних і спеціальних робіт у всіх сферах індустрії. Реалізовані проекти корпорації зосереджені в більше ніж 70 країнах світу, серед них - об'єкти енергетики, нафтогазового, хімічного комплексу, транспортної інфраструктури, громадські будівлі, об'єкти соціального призначення, комерційної та житлової нерухомості.
 
Джерело: http://www.unian.net
Категорія: Україна | Переглядів: 454 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
У Китаї стратили європейця вперше за півстоліття
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
ЦВК опрацювала майже 100% бюлетенів: Янукович виграє 10%
Сердце способно регенерировать клетки
Для боротьби зі спекою в офісі винайшли охолоджувачі сідниць
ЕС потратил 14 млн. евро на на доказательство пользы фруктов
В Украине будет адская жара еще 10 дней
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...