«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Вересень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 17.05.2024, 12:29:47

Головна » 2010 » Вересень » 14 » Створено штучну шкіру, що реагує на дотики



Створено штучну шкіру, що реагує на дотики
16:01:01
 
Американські вчені з Каліфорнійського університету Берклі розробили технологію створення штучної шкіри, що володіє тактильною людською чутливістю - здатністю визначати силу і локальність натискання.

Ця розробка може бути використана в роботобудуванні і створенні нового покоління протезів. Головною ж метою розробки подібних матеріалів є створення універсальних роботів, що володіють тактильними відчуттями, і здатних до делікатного поводження з крихкими предметами. Крім того, у віддаленій перспективі на підставі подібних розробок може з'явитися нове покоління протезів для людей.

Розробки електронної шкіри ведуться вже давно і в більшості випадків для цього вчені намагаються використовувати гнучкі полімерні напівпровідникові матеріали, проте їх недолік - велика витрата енергії. Вчені ж Каліфорнійського університету обійшли цю перешкоду, створивши електричні компоненти шкіри з використанням гнучких нанокристалів на основі сплаву кремнію і германію.
"Наша ідея - отримати матеріал, який працює як людська шкіра, а значить, суміщає здатності відчувати і торкати об'єкти", - заявив керівник команди дослідників Алі Джейві. У майбутньому новий матеріал можна буде застосовувати в будівництві роботів. "Якщо ми коли-небудь захочемо, щоб робот міг, наприклад, подавати посуд, ми б хотіли бути впевненими, що він у процесі не розіб'є келихи", - говорить учений.
 
Одночасно такий матеріал представила інша команда дослідників зі Стенфордського університету. Якщо в Університеті Берклі плівку з нанопроводами наносили на полімерну підкладку, то в Стенфорді знайшли інший підхід. У їх матеріалі між двома полімерними шарами є повітряні кишені. За словами вченого Чженана Бао, такий матеріал реагує навіть на дотик метелика.
 
Нагадаємо, раніше вчені вперше створили в лабораторних умовах клітини печінки, використовуючи перепрограмовані клітини шкіри - досягнення, яке може відкрити нові шляхи для розробки методів лікування захворювань печінки.
 
Категорія: Наука та ІТ | Переглядів: 369 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
ЦВК опрацювала майже 100% бюлетенів: Янукович виграє 10%
Закарпаття: У Мукачеві затримали групу наркоділків
Погода у Закарпатті та Ужгороді 19 серпня
Україна увійшла до Топ-5 країн Європи за рівнем насильства серед молоді
Гривні загрожує обвал до 16 гривень за долар
Українські моряки хитрощами вирвалися з піратського полону
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...