На історичному факультеті УжНУ відкрили барельєфи 10-ти видатним історикам.
Минулого вівторка на історичному факультеті УжНУ урочисто відкрили галерею видатних істориків. Стіни коридорів увінчали 10 барельєфів – починаючи від Геродота до Фернана Борнеля, ще 5 залишилися в майстерні скульпторів. Їх вивісять після того, як повністю виплатять вартість усіх робіт.
Скульптори Василі Олашини (батько і син) трудилися над гіпсовими рельєфами відомих історичних постатей упродовж двох років. Особливо довелося їм попотіти і проявити творчу фантазію над виготовленням портретів Аноніма та Михайла Лучкая. Адже до них не було жодних візуальних зображень, робили їх виходячи з текстового опису у відповідності до періоду, в якому жили ці діячі.
Як розповів «НЕДІЛІ» ініціатор проекту декан істфаку Володимир Фенич, для реалізації ідеї навіть створили вчену раду, на якій і вирішували, хто з цілої плеяди видатних діячів історичної науки достойний місця на стіні історичного факультету. З 20 запропонованих зійшлися на 15 портретах. Репрезентовані історики – представники різних народів, розміщені у хронологічному порядку: від грека Геродота як батька історії та римлянина Таціта як першого професійного історика – до представників історичної науки ХХ століття. Слід зауважити, що імена і прізвища вчених–істориків написані їх рідною мовою. Загальна вартість виконаних робіт – 40 тисяч гривень, з них університет заплатив 20 тисяч, 12 тисяч – кошти спонсорів, залишилося погасити 8 тисяч. Декан істфаку заради незалежної оцінки вартості барельєфів звернувся до художньої ради. Фахівці оцінили вартість кожного барельєфу у 15 тисяч. За словами Фенича, в майбутньому, можливо, й продовжать кількість барельєфів істориків, до них віднесуть і науковців, які працювали на історичному факультеті – професорів Потушняка, Лелекача, Штернберга, Гранчака та Балагурі. Завершилася знаменна подія на історичному факультеті виконаннями студентами та викладачами знаменитого студентського гімну «Гаудеамус» під диригуванням професора Володимира Задорожного.
|