Віктор Мацола, начальник управління праці та соціального захисту
- Минулого тижня в пресі прозвучала інформація, що працівники КРУ в області при перевірці будинків та дворогосподарств, які постраждали від липневої повені, попередили зайве використання бюджетних коштів на суму майже 200 тисяч гривень. Як сталося, що така сума коштів могла просто піти за нецільовим призначенням?
- Свідомого порушення, як це може трактувати КРУ або інші правоохоронні органи, не виявлено – це лише технічні моменти через уточнення списків. А вони формувалися майже в умовах стихії, інколи члени комісії не мали в руках навіть нормативних документів. Оскільки ці люди все-таки потерпіли від стихії, було прийнято рішення залишити їм ці кошти. А вертатимуть суму переплати за рахунок інших джерел фінансування.
Загалом ОДА вирішила залишити виплачені кошти 123 родинам закарпатців (25 - у Тячівському та 98 - у Рахівському районах), які попередньо були внесені у списки як потерпілі від паводку ІІІ категорії, проте при уточненні списків до остаточного реєстру не потрапили. У зв’язку з цим виникла переплата на 123,5 тис. грн. з резервного фонду та на 80 тис. грн. з державної субвенції.
Тим часом заступник голови обласного КРУ Михайло Федак погоджується з відповіддю пана Мацоли. Проте обіцяє, що до кінця тижня ревізори оприлюднять ще більш вражаючі цифри, завищені при складанні списків задля власної наживи. Мова йде про суму, близьку до мільйона гривень.
zakarpatpost.net
|