Нещодавно в інтерв’ю прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що українці масово змінюють громадянство і отримують статус закордонного угорця, словака і румуна та покидають територію України.
Як з’ясувала «НЕДІЛЯ» у відділі у справах національностей ОДА, рекомендації щодо отримання такого статусу в посольства цих країн дають товариства національних меншин. У коментарі нашому виданню голова товариства «Матіца словенська» Йосип Гайніш зазначив, що через їхнє товариство заявки на отримання статусу закордонного словака були надані майже півтора тисячам громадян України. За словами п. Гайніша, цей статус дозволяє українцям на рівні зі словаками навчатися у школах та вузах й офіційно полегшує працевлаштування на роботу. Щодо зміни громадянства, то, як стверджує Гайніш, масового характеру це явище не набуло, є лише поодинокі випадки, а це цілком природно. Адже багато українців виїжджають за кордон, в тому числі й у Словаччину, і там осідають, створюють сім’ї...
До речі, задля того, щоб отримати цей статус, необхідно зібрати чимало документів. Зокрема, підтверджуючі дані про те, що хтось з батьків мав, скажімо, словацьке, угорське чи польське походження, входити до національно-культурного товариства нацменшини, володіти мовою, а також представити довідку про те, що не хворієте на СНІД, та довідку про несудимість.
Роман СЕНИШИН, газета «НЕДІЛЯ»
|