З 1 по 30 листопада в Україні триватиме місячник добровільної здачі зброї
Нещодавно на Іршавщині молодий мешканець одного з сіл, через відсутність навиків поводження зі зброєю, застрелив із незареєстрованої мисливської рушниці свого шовгора. В Ужгороді спiвробiтники ДАI зупинили днями джип «Тойота-Прадо» пiд керуванням 22-річного мешканця Мукачева. Пiд час огляду салону авто міліціонери виявили та вилучили півметрову дерев’яну бiту та пневматичний пiстолет калiбру 4,5 мм. У ходi профiлактичного вiдпрацювання Великоберезнянського району в оселі 45-річного мешканця села Тихий правоохоронці виявили та вилучили 66 патронiв до нарiзної зброї, покритi корозiєю. А в Хусті під час огляду оселі місцевого пенсіонера міліціонери знайшли 115 патронiв калiбру 5,6 мм. І це лише кілька прикладів, які свідчать про те, що зброї у нашого люду гуляє чимало. Хоча раз у році, як відомо, й незаряджена «пушка» стріляє...
Аби зарадити біді, перевірити легальну зброю та викрити підпільні арсенали, міліція проводить у період із 1 до 30 листопада місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів. До 31 жовтня триватиме підготовчий етап, під час якого співробітники служби дільничних інспекторів, працівники дозвільної системи та інших підрозділів міліції проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо умов добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів, а також щодо звільнення від кримінальної й адміністративної відповідальності осіб, які погодилися добровільно здати свої «пушки», і надання їм можливості зареєструвати придатну для використання зброю відповідно до чинного законодавства.
Водночас нагадаємо, що ст.263 Кримінального кодексу (незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами) передбачає покарання від 2 до 5 років позбавлення волі, а ст.264 (недбале зберігання вогнепальної зброї або боєприпасів), якщо це спричинило загибель людини чи інші тяжкі наслідки - обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років, повідомляє ВЗГ УМВС.
Володимир ТИС, газета «НЕДІЛЯ»
|