Президент України закликав правоохоронні органи розслідувати діяльність контрабандних угруповань, у координації яких підозрюються народні депутати.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив, виступаючи у п’ятницю на засіданні Ради національної безпеки і оборони.
В.Ющенко повідомив, що за останні 9 місяців було порушено на 13% більше справ за фактами контрабанди, ніж у попередній період.
При цьому вартість вилучених предметів становить 5,5 млрд. грн. «Це суттєво більше, ніж рік тому», - сказав Президент.
Він констатував, що на сьогодні контрабанда залишається надзвичайно прибутковим нелегальним бізнесом. За словами Президента, контрабандою займаються не «романтики-одинаки», а добре організовані і оснащені групи.
В.Ющенко зазначив, що переважна більшість справ, що стосується контрабанди, порушуються за фактом, а не проти конкретних осіб.
Президент сказав, що це перше питання, яке у нього виникає до компетентних органів: «Чому ми боїмося відкривати справи проти конкретних людей, які цю контрабанду організовують?».
За словами Президента, добре, що СБУ інформує його про наявність контрабандних груп, але разом з тим погано, що невідомо, що це за групи, і ким керуються.
Після цього В.Ющенко повідомив, що СБУ до засідання РНБО підготувала матеріали, в яких зазначила перелік груп з їх назвами та особами, які займаються їх координацією. В.Ющенко назвав як приклад декілька з них.
Зокрема, за його словами, відповідно до довідки СБУ, в Україні діє група «Добряки», її діяльність координують депутати від такої-то фракції разом з представниками податкової адміністрації. Також Президент назвав групи «Воробьи», «Хромого», яку, за словами В.Ющенка, координує депутат від однієї з «вічних партій», групу «Брокард».
В.Ющенко висловив своє обурення, як же правоохоронні органи борються з контрабандою, якщо діяльність цих груп координують недоторканні. Він зазначив, що не може назвати прізвища депутатів та назву фракції, тому що справи не доведені до суду.
Разом з тим Президент закликав СБУ та Генеральну прокуратуру провести розслідування і довести ці справи до кінця, щоб була можливість проінформувати про це суспільство.
|