Хто лиш не рубає безцінні карпатські ліси, наживаючись на цьому: і свої ділки, і чужі. А потім дивуємося, що Закарпаття ледь не щороку затоплює. Схоже, міліція врешті-решт серйозно взялася за «лісових братків».
Приміром, на одній лиш Іршавщині зареєстровано 73 пилорами. 14 з них працівники СДСБЕЗ Іршавського райвідділу міліції уже закрили через відсутність належної документації, повідомляє капітан міліції Віта Горзов. Адже кожний приватний підприємець, який займається лісозаготівлею та переробкою лісу, повинен мати належним чином оформлені документи. Зокрема, свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, про сплату податку або патент, статут підприємства або організації, наявність документації щодо земельної ділянки, об’єктів нерухомості, робочої сили (трудові договори, накази), документів, які підтверджують законність походження лісу тощо.
Як показала остання перевірка пилорам Іршавського району, підприємці намагаються хитрувати. На час перевірки більшість власників пилорам знаходилась за межами району. З’ясувалося також , що деякі пилорами працюють у нічний час, а вдень закриті. До таких «хитрунів» міліціонери завітали з перевіркою серед ночі...
Через виявлені порушення відповідного законодавства було закрито 5 пилорам в селах Чорний Потік, Смологовиця, Мартинка, Локоть та Підгірне. А в Довгому працівники міліції під час відпрацювання зупинили три вантажні автомобілі, на яких перевозилася «ліва» деревина.
А ще попалися й вантажі з бутовим та андезитовим каменем, які теж користуються великим попитом у тіньових ділків і забудовників. Зокрема, працівники ДАІ по обслуговуванню Іршавського району зупинили для перевірки КамАЗ, вщерть завантажений бутовим каменем, походження якого водій не зміг пояснити. Не мав відповідних документів і власник іномарки «Рено», котра перевозила аналогічний вантаж. Не пощастило проскочити з «лівим» бутовим каменем повз правоохоронців і власникам автомобілів «Мерседес-Бенц» та КамАЗ. Вантажівки затримали й доставили на штрафмайданчик для з’ясування походження товару.
З проханням припинити незаконний видобуток каменю звернувся в міліцію й директор державного підприємства «Довжанське ЛМГ». Як з’ясувалося, камінь крали кілька ромів із Білок. Порушників затримали.
За всіма фактами працівники СДСБЕЗ Іршавського РВ УМВС провели розслідування та прийняли рішення відповідно до чинного законодавства.
Іван ГРИЦАН, газета «НЕДІЛЯ»
|