Загалом в області офіційно діють 36 компаній, з них 8 – закарпатських, які працюють у гральному бізнесі. Офіційно в краї зареєстровано 352 гральних залів. Найбільше – у ПП «Віта» (46 гральних залів), ПП «Солекс» (44), ПП Глібчук В. В. (36). Справжню кількість гральних залів допоможе встановити інвентаризація закладів, яка проводиться за відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації. Інвентаризацію здійснюють робочі групи у складі працівників податкової служби, підрозділів МВС та МНС.
Також створено спеціальну комісію, яка перевіряє дотримання підприємцями умов ліцензії. З кінця жовтня вже перевірено понад 30 гральних залів. Значні порушення виявлено у закладах ПП «Віта»: відсутній режим роботи або він не збігається з режимом, встановленим дозволом, відсутні дані про облік грального обладнання. Також, за словами голови комісії Владислава Міци, чимало гральних залів у закарпатських містах розміщено ближче, ніж на 150 метрів до закладів освіти, медицини. Порушення зафіксували фахівці комісії цього вівторка і під час рейду в обласному центрі.
Тут гральні автомати подекуди були розміщені на ринках. Також комісія встановила, що чимало власників залів порушують і фінансову дисципліну, адже через касу “проводять” лише десяту частину виручки. Інша сума – осідає в гаманцях власників закладу. Є й проблема з програмним забезпеченням “одноруких бандитів” – його перевірку ніхто не здійснює, тому нікому, крім власника, невідомо, який відсоток виграшу закладено в ігрових автоматах і чи він взагалі передбачений. Комісією були виявлені численні порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з організації та утримання гральних закладів. Всі порушення були зафіксовані в актах, повідомили zakarpatpost.net в управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
|