Ціни на продукти не зменшились. М’ясо і хліб дешевшими не будуть
Найбільш важливі продукти для пересічного громадянина подорожчали вдвічі порівняно з минулим роком. Експерти говорять, причин багато - світове подорожчання продуктів, інфляція та ринкові відносини. Але людям радості від того не менше…
Газета «НЕДІЛЯ» проаналізувала останні дані про середні ціни на найбільш важливі товари за листопад. Порівняно з кінцем минулого року, вони збільшились майже вдвічі. За інформацією з управління контролю за цінами облдержадміністрації, ситуація така: хліб з борошна вищого сорту коштує в середньому 3,28 грн., торік ціна була 2,8 грн. До хліба треба масло, а воно підскочило у ціні теж достатньо: 1 кг вершкового масла коштує 20,45 грн., що на 2 грн. дорожче за минулий рік. Але для повноцінного обіду ситий не будеш одним хлібом з маслом. Ціни на крупи теж залишаються високими – середня ціна на 1 кг гречки – 4,95, манки – 3,45 грн. Стабільно дорогим залишається рис – 8,50 грн. за 1 кг. Не змінилися ціни на молоко: 1 літр з жирністю 2,5 відсотка вже півроку коштує в середньому 3,48 грн. А десяток курячих яєць в середньому коштує 6,60 грн. - за рік подорожчали майже на гривню.
Що стосується м’яса, то ціна його незмінно висока, і з часом тільки росте. Кілограм вареної ковбаси 1 сорту - 18,07, торік була на 4 грн. дешевше. А яловичина росте в ціні щомісяця. Ще в серпні цей продукт 1 категорії коштував 28,99 грн., зараз 30,09 грн. А ще рік тому її можна було придбати на 10 грн. дешевше. Незмінною залишається сіль, проте і вона дорожчає. Середня ціна її за кілограм – 92 копійки.
Поза статистичними цінами, треба враховувати і ринкову надбавку. «НЕДІЛЯ» вирішила перевірити ціни на ужгородському базарі на площі Фединця. Ціни на продукти були різними, але все рівно високими. Зокрема, 1 кг вершкового масла коштує від 3,30 до 4,20 грн., літр молока 2,5% жирності – 3,50 грн. Макарони коштують від 2 до 4,50 грн., рис і того більше – 10 грн. за 1 кг! Вражають і ціни на яйця. 1 штучка – 75-80 копійок, отже десятка – до 8 грн.. Про м’ясо нема що і говорити – 33 грн. за кілограм вареної ковбаси.
В умовах насування економічної кризи, коли кожен може втратити роботу – ціни на продукти залишаються безжально високими. Що й підтверджує факт: гроші треба економити, аби не залишитись завтра голодним.
|