Ворожки платитимуть податки й отримуватимуть пенсію
Міністерство праці і соціальної політики внесло професії ворожки, астролога, хіроманта й цілителя до Державного національного класифікатора професій. Тепер професіонали цих справ зможуть працювати легально, у країні з’являться офіційні школи астрології, ворожби й ворожіння. Відповідно, цим працівникам нараховуватимуть стаж і пенсію, вони платитимуть податки.
73-річна знайома віщунка, яка регулярно рекламує послуги ворожіння під іменем «баба Марія», розповіла, що вже знає про нововведення і дуже ним задоволена:
- Нарешті звернули на нас увагу! Треба не лише офіційно оформляти таких людей, але й зробити якусь комісію, тести, щоби видно було, кому можна цим займатися. Зараз багато ворожбитів розвелося. Прочитала гороскоп – і вже вона ворожить. А потім люди скаржаться, що нічого з того не справджується.
Слід зауважити, що, окрім легалізації ворожок і цілителів, в Україні запроваджується чимало нових професій. Серед найцікавіших назв, які значаться в Державному класифікаторі професій: агроном аеродрому, демонстратор пластичних поз, випробувач паперових мішків, калькулятор, лакувальник глобусів, мийник мокрих відходів, начальник тренажера, обкатник журавлини, розмальовувач шпалер, зливальник-розливальник, штампувальник ніжок.
Чи є вже офіційно зареєстровані у нашій області ворожки та астрологи? З таким питанням газета «НЕДІЛЯ» звернулася до начальника головного управління праці та соціальної політики Закарпатської ОДА Віктора Мацоли.
- Чув, що є такі пропозиції, аби внести дані професії до Державного класифікатора професій. Це змусить представників цих делікатних спеціальностей купувати відповідні патенти і сплачувати податки до державної казни. На жаль, у нашій державі є дуже багато професій, які не легалізовані, відповідно люди працюють в тіні, отримують прибутки і жодної копійки за це не платять державі. Наскільки мені відомо, поки що є лише звернення нашого Міністерства на внесення цих професій до національного класифікатора, щоб його затвердити - необхідно рішення Кабміну.
Виходячи зі слів Мацоли, можна зробити висновок, що десятки віщунок та цілителів й досі в області працюють в тіні і не сплачують ніяких податків.
Роман СЕНИШИН, газета «НЕДІЛЯ»
|