«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Грудень 2008  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 01.07.2025, 13:30:41

Головна » 2008 » Грудень » 14 » Ужгородці вирішували, чи потрібен місту «Аквапарк»



Ужгородці вирішували, чи потрібен місту «Аквапарк»
10:41:05
Міська влада провела референдум, щоб спитати думку жителів міста на тему: «Чи потрібен місту Аквапарк?».  До такого методу вирішення спірного питання мерія  вдалася у зв’язку з небажанням обласної влади давати дозвіл на будівництво. Протистояння міськради та облдержадміністрації триває вже давно. Обласне управління екології не хотіло давати дозвіл на будівництво аквапарку  на території Боздоського парку, називаючи її природоохоронною зоною. Довгі судові позови ні до чого не призвели. Так і виникла ідея з референдумом, щоб з’явилась третя сторона в конфлікті.
 
За 3 дні до референдуму обласна влада намагається перехопити ініціативу. На сесії обласної ради спочатку приймається нове рішення  про межі Боздоського парку. 25 липня депутати вже «розширяли» парк  – з 50 до 73 га.  Тоді останнє рішення було розцінене багатьма ужгородцями як спроба унеможливити будівництво аквапарку  на території “об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення – парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва”.
 
Тепер же у  тому рішенні слово “розширення” змінено на “визнання”. Перший зам управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Й.Повхан пояснив необхідність заміни одного слова на інше своєю власною помилкою. Мовляв, коли парк створювався у 1950-х роках, його межі й охоплювали понад 70 гектарів, включаючи і заплаву Ужа, але в кадастрові документи площу внесли “на око” як 50 га. Спірна ділянка землі, на якій заплановано аквапарк, зберігає свій “природно-заповідний” статус.  Тим не менше одразу же після цього облрада прийняла рішення “Про надання дозволу на будівництво аквапарку в м.Ужгороді”. Таким чином виникла правова колізія: одне рішення про заповідність території нібито проти будівництва, а прийняте через кілька хвилин – за.
 
Проте це не відмінило референдум і він відбувся у неділю. Голосувати розпочали о 8-й ранку. Як і прогнозували напередодні, явка була невисокою.  Наприклад на 3 годину дня, на дільниці №14, яка була розташована в ЗОШ №9, проголосувало всього 620 чоловік з 2260 зареєстрованих виборців. Близько до 5-6 вечора виборці раптово активізувалися, проте все рівно відсоток був малий. На дільниці №34, а це ЗОШ №10, на 6 годину не проголосувало і половини мешканців міста. При чому, цікавий факт – висловити свою позицію на референдум йшли переважно пенсіонери. Так, на вищезгаданій 14-й дільниці проголосувати за аквапарк прийшла 92- річна бабуся!!! А ось молодь, якої це стосується в першу чергу, і для якої, власне, цей аквапарк будується, переважно ігнорувала громадське опитування.
 

Незмінною в підтримці ідей нинішньої міської ради залишилась «Радванка».  В цьому мікрорайоні, на дільниці №37, цифри говорять про своє: на 5 годину з 2507 виборців проголосували аж 1248. Хоча журналіст газети «НЕДІЛЯ», який заглянув на цю дільницю, високої явки виборців не помітив. Незалежний спостерігач, який був на виборах від опонентської політичної сили (побажав бути неназваним), розповів, що на дільниці спостерігалась доволі незрозуміла тенденція. До 1 години дня тут проголосували всього 400 виборців, а коли він відлучився на годину і прийшов пізніше – виявилось, що за цей час проголосували вже більше 1 тисячі людей. «Як так могло статись?» - не розуміє він.

Поза дільницями думка ужгородців явно розділилась. 50-річна Ганна вважає, що аквапарк місту дуже потрібен. «Чому наші діти мають їздити в Угорщину плавати, коли у нас може бути побудований такий самий? » - не розуміє вона. – А скільки землі там виділено? Нас це не цікавить».
 
А ось молодий Борис вважає інакше: «Я за аквапарк в місті, але навіщо на нього виділяти аж 23 гектари землі? Впевнений, що багато землі там просто роздерибаниться». Цікаву думку висунув Олексій, якого зустріли прямо біля дільниці, але голосувати він не йшов. «Нащо нам Аквапарк, коли Ужгород – це суцільний водний світ. Ось подивіться на калюжі, дороги би краще зробили», - вважає він. А ось пенсіонер Галина Петрівна на голосування навіть не йшла. Зізнається, що принципово. «У нас дах протікає на 5 поверсі, його ніхто не ремонтує вже роками, а я тут буду голосувати за якийсь аквапарк. Не піду голосувати!, - зазначила пенсіонерка.
 
Як би не поділялися погляди, а референдум таки відбувся. В той же день підрахували і результати голосування. Таким чином за будівництво аквапарку в місті Ужгороді висловилося 95,7 % (50503 голосів) мешканців міста, а проти будівництва - 4% (2002) ужгородців. Явка мешканців міста на референдум склала 55, 4 % громадян, тобто 52773 мешканців з 95214 зареєстрованих жителів. Недійсними визнано 268 бюлетенів.
 
Опоненти нинішньої міської ради вже встигли заявити, що результати референдуму сфальсифіковано. На опозиційному сайті «Mukachevo.net» наступного дня з’явилась інформація про численні порушення під час голосування. За їх інформацією, на дільниці не було допущено (а подекуди й грубо виштовхано) представників місцевих ЗМІ, яким Закон гарантує доступ до всіх масових заходів. Також зафіксовано видачу по кілька бюлетенів в одні руки, що прямо заборонено законодавством. За даними їх спостерігачів, в ужгородському референдумі щодо аквапарку взяли  участь близько 27 тисяч мешканців міста, що становить майже 29% виборців.
 

В міській раді таке коментувати не збираються, кажуть, що нема чого. «Хай пишуть, що хочуть. Порушень ніяких не було, все було чесно», - заявляє речник міського голови Олег Подебрій.

Далі публічних заяв справа не дійшла. Та й довести фальсифікації майже неможливо – офіційних спостерігачів на дільницях не було.
 
Міська рада свого добилась – тепер у них на руках результат місцевого волевиявлення, що дає перевагу перед обласною владою. В цю п’ятницю має  відбутись сесія міської ради, де вже мають вирішити долю аквапарку. Але як свідчить загальноукраїнська практика, ще жодне рішення референдумів не було втілене в життя. То як буде цього разу?
 
Денис ФАЗЕКАШ,
газета «НЕДІЛЯ»
 

 

 

 

Категорія: Ужгород | Переглядів: 576 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Україна відзначає 19 років Незалежності
Офіційний курс валют на 28 липня
Омонівців, які вкрали картки з місця аварії літака Качинського, залишили на волі
Володимир і Віталій Клички офіційно стали "друзями Євро-2012"
Ужгородская сборная привезла “золото” с чемпионата Украины по классическому дартсу
Янукович: об’єднання "Нафтогазу" і "Газпрому" неможливе
Янукович не підпише закон про вільні мітинги
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...