У четвер, 11 грудня, начальник ГУМВС України в Закарпатській області полковник міліції Павло КОНОНЕНКО провів «пряму телефонну лінію» з читачами газети «НЕДІЛЯ». Керівник закарпатської міліції дав вичерпні відповіді на всі запитання, котрі цікавили громадян та журналістів.
"КАДРОВОЇ "РЕВОЛЮЦІЇ" НЕ РОБИТИМУ"
Для початку Павло Миколайович розповів трохи про себе:
- Народився 20 березня 1964 року на Донеччині - в селі Кам'янка Добропольського району. Після служби в армії переїхав у Дніпропетровськ, де вступив у середню школу міліції ще СРСР. Після закінчення навчання працював на різних оперативно-начальницьких посадах у Дніпропетровську. Пройшов усі щаблі службової драбини: від оперуповноваженого до начальника обласного управління карного розшуку. Далі очолював Жовтневий та Красногвардійський райвідділи міліції міста Дніпропетровська. Працював на керівних посадах в УБОЗ. Остання посада перед Закарпаттям - перший заступник начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області.
Ірина з Ужгорода цікавилася думкою керівника міліції щодо доцільності функціонування УБОЗу. Читачка вважає: ця структура була потрібна у 90-х роках, коли був розгул бандитизму, а тепер у ній вже нема потреби.
- Частково я з вами згідний, - каже полковник Кононенко. - Неодноразово приймалися рішення про реорганізацію та скорочення цієї служби, зміни критеріїв її роботи. Наші сусіди-росіяни вже пробували це зробити, але після того, як розігнали РУБОП, пішов вал організованої злочинності. Знову підняли голову "злодії в законі". Довелося росіянам створювати альтернативну службу.
Можливо, у тому вигляді, як він є сьогодні, український УБОЗ себе вичерпав. Ця служба розкриває набагато менше злочинів, аніж карний розшук. Хоча в управлінні карного розшуку нині працює вдвічі більше людей, аніж в УБОЗі, де всього 140 працівників на цілу область. Проте аналіз показує, що такі структури, як УБОЗ, повинні існувати. Так, їх необхідно скоротити, змінити критерії в роботі, зробити вужчу специфіку, але вони потрібні. Можливо, невдовзі в Україні буде реорганізовано міліцейський УБОЗ та відділ "К" СБУ в нову структуру - Національне бюро розслідувань.
- Чому ви затіяли в закарпатській міліції кадрову революцію? -цікавиться інший читач.
- Жодної революції немає, - запевнив керівник закарпатської міліції. - Усі мої заступники залишилися на своїх посадах, як і всі начальники міськрайвідділів. Призначено лише кілька керівників на вакантні посади. Зокрема, першим заступником начальника ГУМВС призначено генерал-майора Віталія Глуховерю, який до того очолював ужгородську міліцію. На його місце призначено Валерія Штанька. Начальником УДСБЕЗ став Микола Кулітка, а його попередник Іван Гульпа - нині мій заступник. Відсторонено від виконання обов'язків двох начальників ДАІ та двох командирів самостійних взводів ДАІ. Буде також змінено керівника відділу боротьби з наркотиками, котрий переходить на роботу у львівську міліцію. Але ні мене, ні Міністерство абсолютно не влаштовує робота закарпатської міліції в плані боротьби з незаконним обігом наркотиків.
Основний принцип, яким я керуюся в кадрових питаннях, це - "не нашкодь". Мій критерій для кадрового підбору визначається двома "П" та двома "В": порядність, професіоналізм, вимогливість та відповідальність. Якщо керівник не відповідає цим критеріям, то нема потреби тримати його на посаді.
"НАЧАЛЬНИК МІЛІЦІЇ ПОВИНЕН ПРАЦЮВАТИ НА ПОСАДІ ЯК МІНІМУМ 5 РОКІВ"
- Чим викликані часті зміни керівництва міліції? - запитує пані Ірина з Ужгорода.
- У моєму рідному Дніпропетровську з 1997 року теж ледь не щороку змінювалося керівництво міліції, - каже Павло Кононенко. - Це зумовлено постійними змінами в політиці, коли до керівництва державою приходять нові команди, змінюються міністри, котрі й підбирають власні команди. Правда, я противник такої ситуації. З начальниками обласних управлінь необхідно заключати контракти, аби людина як мінімум 5 років змогла працювати на своїй посаді, не боячись, що його завтра звільнять.
Цікавилися читачі й успіхами міліції в боротьбі з контрабандою. Керівник запевнив, що робота в цьому напрямі триває. Працюють оперативні групи, до яких залучаються працівники ДАІ, УДСБЕЗ, дільничні спільно з прикордонниками, митниками, внутрішніми військами.
На запитання, чи чекає міліцію скороченням, Павло Кононенко запевнив: його не буде. У міліції й так бракує людей. Наразі маємо 44 рапорти бажаючих вийти на пенсію. Люди бояться, що з наступного року будуть зміни з виплатою зарплат, надбавок, вихідної допомоги тощо. Але це завжди так перед Новим роком буває.
Ужгородець Степан, який служив в армії у спецназі, висловив бажання служити у спецпідрозділі міліції. Керівник міліції краю запросив його на особистий прийом, де пообіцяв розглянути це питання. На прийом, який начальник ГУМВС проводить щопонеділка з 12.00 до 14.00, було запрошено ще кількох громадян. Зокрема, житель села Чертеж Ужгородського району вважає, що міліція незаконно закрила кримінальну справу щодо його побиття. Аналогічну скаргу на дії працівників міліції висловили й пані Ліпкан та М'ясіщева. А жителя Берегівщини не влаштовує поведінка дільничних, які "ходять без фуражки" та працівників ДАІ, котрі "нагло беруть хабарі". Як зауважив полковник Кононенко, останнім часом почастішали випадки, коли самі інспектори ДАІ притягують до відповідальності водіїв, які намагаються дати їм хабара.
ПРО МАШИНИ НА ТРОТУАРАХ, НЕОСВІТЛЕНІ ВУЛИЦІ ТА ІГРОТЕКИ
Відразу дві скарги на роботу служби ДАІ надійшли від мешканців будинків на вулиці Минайської в Ужгороді про те, що машини перевищують швидкість руху, збивають пішоходів. Тротуари та зелені зони заповнені автомобілями, а міліція не реагує. Зокрема, мешканці будинку біля спорткомплексу "Юність" попросили встановити відповідний знак, аби через їхнє подвір'я не їздили на платну стоянку десятки автомобілів, наражаючи на небезпеку дітей. Ще одна пані, чия оселя в будинку на вулиці Легоцького, зауважила: у темну пору добу у цьому мікрайоні страшно вийти на вулицю, бо всюди неосвітлено, по під'їздах тиняються наркомани. Тетяна з Мукачева обурена засиллям залів ігрових автоматів у рідному місті й запитує, коли міліція наведе порядок?
Начальник ГУМВС запевнив: відповідним службам буде дано вказівку розібратися з цими проблемами й належно відреагувати.
|