У січні розпочинається головування Чехії у ЄC. Україні пропонують зближення, але не членство в Євросоюзі.
В інтерв’ю "Німецькій хвилі" міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг розповів про плани Чехії у наступні шість місяців та перспективу членства України в ЄС. Зважаючи на нещодавні скептичні зауваження з боку Франції щодо спроможності маленької Чехії головувати у Євросоюзі, Карел Шварценберг закликає не робити поспішних висновків. Чехія вже зараз має конкретні цілі на період головування у ЄС.
Йдеться не лише про подальше подолання фінансової кризи, а й, зокрема, про підтримку і розвиток контактів зі східними сусідами, серед яких і Україна, інтеграцію західнобалканських країн та створення Європи без бар’єрів.
Щоправда, говорячи про зближення з країнами Східної Європи, Карел Шварценберг не має на увазі членство України в ЄС.
"До цього ще дуже далеко, боюсь, дуже-дуже далеко. Проте я гадаю, в наших інтересах зберігати цю перспективу. Це своєрідний двигун реформ, це справжня мотивація. І для західних, і для східних держав ця перспектива є найсильнішою мотивацією для впровадження необхідних реформ," – заявив Шварценберг.
Міністр закордонних справ Чехії наголосив, що йдеться не про доброчинність, а діяльність в інтересах самого Європейського Союзу. У його ж інтересах і подальша співпраця та діалог з Росією, яка є не лише головним енергопостачальником ЄС, а й учасником дискусії з безпеки. При цьому, зауважив Шварценберг, Європейський Союз має залишатися вірним своїм принципам і не заплющувати очі на те, що у Росії встановлюється авторитарна система.
|