«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Грудень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 06.02.2025, 08:13:25

Головна » 2008 » Грудень » 23 » Від тютюну щороку вмирають 120 тисяч українців



Від тютюну щороку вмирають 120 тисяч українців
11:28:18

А держава поки що лише декларує боротьбу з тютюнопалінням

 

Паління в наш час стало своєрідною модою серед молоді. Підлітки вважають, що сигарета робить їх більш дорослими, наближує їх до тієї чи іншої компанії, в якій переважна більшість курці. Але чи задумується хтось над тим, наскільки це шкодить його здоров’ю та оточуючих. Паління навіть може відбитися на здоров’ї майбутнього покоління. Здається, прийнятий ще два роки тому закон «Про заборону паління в громадських місцях» так і залишився простим набором правил, яких ніхто не дотримується. Про нього, вочевидь, мало й хто знає, адже поки за цим законом нікого, мабуть, у нас не штрафували. Варто б нашим правоохоронцям звернути на це увагу, адже від сигарет вмирає значно більше людей, аніж від тих же дорожньо-транспортних пригод. Але поки що дотримання закону залежить від совісті і рівня культури пересічних громадян. 
 
Незважаючи на те, що Україна ратифікувала Рамкову Конвенцію щодо боротьби з тютюном, відповідно до якої уряд повинен заборонити всю зовнішню рекламу та рекламу у ЗМІ тютюнових виробів і вжити цінові заходи через підвищення податків на тютюнові вироби, досі в центрах наших міст бачимо величезні біг-борди та сіті-лайти з рекламою відомих тютюнових компаній. Можливо, й це явище впливає на те, що наразі в Україні кількість курців-чоловіків 67% - найбільше у Європі, а паління серед жінок останніми роками досягло рівня 20%, що є найвищим показником серед країн СНД. 120 000 чоловік у рік помирають в Україні через паління, причому 70% з них припадає на вікову категорію від 35 до 69 років. Болючим є те, що 17% курців становлять школярі, з яких кожен п’ятий палить в 11-12 років. За результатами дослідження Українського інституту соціологічних досліджень ім. Яременка, щодня  палять цигарки понад: 40% - 8-класників; 50% - 10-класників; 70% - першокурсників ПТУ; 55% - першокурсників вузів.
 
Сорок років епідеміологічних досліджень у декількох країнах виявили, що куріння вбиває приблизно половину стійких курців, що призвичилися до цього в підлітковому віці, причому половину з них - до досягнення ними 70 років.
 
За рік українці викурюють 124,5 мільярда цигарок, або більше 6 мільярдів пачок.Дані багаторічного дослідження серед чоловіків 50-59 років, виконаного Державним науково-дослідним центром профілактичної медицини, свідчать, що у курців смертність від усіх причин збільшується в 1,5 раза, від серцево-судинних захворювань - у 2,3 раза, від раку - у 1,5 раза. За даними ВООЗ шкідливий вплив паління матерів під час вагітності позначається на дітях протягом перших 6 років життя. Діти, чиї матері курили по 10 цигарок у день під час вагітності, мали в середньому ріст менше на 1 см і відставали в школі в порівнянні з контрольною групою. Доведено, що в курящих батьків у 2 рази частіше, ніж у некурящих, народжуються діти з уродженими вадами розвитку. Діти, що народилися в курящих батьків, характеризуються уповільненням не тільки фізичного, але й інтелектуального розвитку, пізніше починають читати і рахувати.
 
Як повідомила газеті «НЕДІЛЯ» лікар-методист обласного Центру здоров’я Людмила Ганчин, за даними проведеного анкетування серед близько трьох тисяч учнів в 13 районах області та м. Ужгород - 39,7% не пробували курити взагалі; серед тих, хто починав курити, вперше спробували курити в 7 років або раніше - 1,75%,  в 12-13 років – 19%, а у віці 16-17 років –  8,9%. Переважна більшість респондентів зазначили, що курять в домі у друзів, а також стають більше палити після вжиття алкогольних напоїв. В той же час переважна більшість учнів розуміє, що паління – це шкідлива звичка, але це їх не зупиняє. Більшість підлітків отримують сигарети, купуючи їх у магазинах чи кіосках, - це в черговий раз підтверджує те, що Закон України про обмеження тютюнокуріння та недопущення продажу тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, є тільки декларацією, а таблички, які вивішуються і нагадують про те, що продаж сигарет заборонено, є простою формальністю.
 
Роман СЕНИШИН,
газета «НЕДІЛЯ»
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 538 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Валютні резерви Національного банку України становлять 21 млрд. дол.
Двоє мешканців Закарпаття, погрожуючи ножем, відібрали гроші у 18-літньої харків’янки
В 11-ти країнах світу вшанують пам'ять жертв Голодомору
Служба занятости вводит в школах региона “профориентационные терминалы”
Украина станет центром развития свободы прессы на всем постсоветском пространстве
Погода у Закарпатті та Ужгороді 9 грудня
Тимошенко порекомендувала Януковичу прочитати "Свято козла"
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...