Від пожеж продовжує потерпати житловий сектор закарпатців. Так, упродовж минулих суботи та неділі з дев’яти пожеж, що сталися на території області, у семи випадках горів житловий сектор. Загинула одна людина.
Причини‚ за яких вогонь навідується в оселі громадян‚ традиційні для зимової пори. В пошуках додаткових засобів обігріву‚ люди нехтують усіма застереженнями‚ сподіваючись‚ що біда їх омине. А даремно. Так‚ із дев’яти пожеж‚ три стали наслідком порушення правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням та дві – через неправильну експлуатацію електроустановок.
До прикладу‚ 11 січня в м. Мукачево через коротке замикання електромережі загорілася дача місцевого мешканця. Прямі збитки‚ заподіяні стихією‚ становлять 30 тис. грн. вогонь знищив перекриття та покриття будинку. Ще одна дача загорілася днем раніше в Мукачівському районі в с. Чинадійово (урочище «Гірка») через порушення правил при експлуатації печі. Вогонь частково знищив перекриття та покриття будинку‚ завдавши власнику збитків на 10 тис. грн. Також через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення горіли житлові будинки в населених пунктах Буштино Тячівського та Сасівці Свалявського районів.
З огляду на такий невтішний стан справ‚ закарпатські рятувальники радять усім краянам: не перевантажувати електромережу та стежити за справністю електропроводки, адже частою причиною пожежі є коротке її замикання. Не використовуйте саморобні обігрівачі та запобіжники‚ несправні чи пошкоджені розетки‚ вимикачі‚ штепсельні з’єднання. Не вмикайте електричних приладів‚ що іскрять і перегріваються. Не довіряйте монтаж електропроводки некваліфікованим громадянам. Увімкнені праски‚ електрочайники‚ електроплитки встановлюйте на негорючі підставки. Не забувайте вимикати електроприлади перед виходом з дому.
Поводьтеся обережно з пічним опаленням. Не користуйтеся піччю‚ в якій утворилися тріщини. Не використовуйте для її розпалення легкозаймисті речовини.
е залишайте дітей‚ особливо малолітніх‚ без нагляду. Не дозволяйте їм користуватися електронагрівальними приладами‚ вмикати телевізор‚ слідкувати за розпаленими печами. Зробіть усе‚ щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими. Дотримання таких нехитрих заходів власної безпеки врятує від загрози пожежі‚ а в окремих випадках – з трагічними наслідками, повідомили zakarpatpost.net в Центрі пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області.
|