Саме про це, на думку журналістів агентства «Блумберг», свідчить вкрай висока ставка прибутковості, що її вимагають інвестори при купівлі боргових зобов’язань уряду України та українських підприємств.
Українці, які хочуть випустити цінні папери та через їхній продаж позичити долари на світових ринках, нині змушені обіцяти інвесторам 25 відсотків прибутку, на менше позичальники не погоджуються. Відтак, довіра до українських обіцянок повернути гроші ще нижча, ніж вона була до цінних паперів Аргентини та Росії напередодні їхніх нещодавніх дефолтів.
Випереджають нас лише еквадорці – які ще в грудні оголосили про нездатність платити борги.
Разом з тим агентство «Блумберг» цитує експертів, які нагадують, що український дефолт не є неминучим, хоча і залишається можливим. Українська держава цього року має сплатити мільярд вісімсот мільйонів зовнішнього боргу, і поки ніщо не свідчить про те, що Київ не віддасть цієї суми, правда, це не виключає хвилі дефолтів підприємств, які позичали гроші за кордоном, а тепер через кризу мають скорочувати виробництво і відповідно матимуть проблему з поверненням грошей.
Найгірше те, що криза в світі поглиблюється, тому українські експортери і далі матимуть проблему зі збутом своєї продукції.
|