Послуги банків стали настільки дорогими, що українці перейшли на позичання одне в одного. Кредиторами стають друзі та знайомі.
Перед тим, як позичити гроші, треба подумати сто разів. Насамперед варто подумати, як себе убезпечити. Юристи стверджують, що є два найпростіших способи - написати розписку або укласти договір.
Якщо сума невелика, треба попросити позичальника залишити розписку. У разі, коли гроші доведеться забирати через суд, то написаний від руки папір із прізвищами і сумою прописом буде найголовнішим доказом.
Суд не бере до уваги свідчення тих, хто бачив, що гроші справді передавалися, записи телефонних розмов і листування "електронкою".
Фахівці радять іти до нотаріусів. Вони допоможуть укласти договір і завірять його.
У разі, коли немає розписки, то вірогідність того, що гроші будуть повернені в судовому порядку дуже мала.
Якщо сума вимірюється не одним десятком тисяч, за українським законодавством потрібна згода чоловіка або подружжя на цю операцію. Якщо боржник переховується, гроші можна вимагати у дружини. За свої послуги нотаріус візьме один відсоток від суми угоди.
Якщо позичили сусіду до завтра, а це завтра все не настає, у суді сміливо можна заявляти про пеню, індекс інфляції, і 3% річних за користування грошима того, хто позичив.
|