«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Січень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 21:21:13

Головна » 2009 » Січень » 26 » Губернатора Закарпаття у понеділок чекають у Тимошенко



Губернатора Закарпаття у понеділок чекають у Тимошенко
23:13:19

Сам Олег Гаваші продовжує критикувати дії уряду Тимошенко, називаючи їх недієздатними у боротьбі з кризою

 

У понеділок, під головуванням Юлії Тимошенко відбудеться нарада з головами облдержадміністрацій та їхніми заступниками.

 

Раніше, Юлія Тимошенко після завершення селекторної наради з головами обласних держадміністрацій з питань виплати зарплат та пенсій заявила, що Віктор Ющенко знову заборонив губернаторам брати участь у заходах уряду.

 

– Те, що 2009 рік буде нелегким, вже зараз не викликає сумніву, – переконаний Олег Гаваші. – Цей місяць ще живемо по інерції – на ресурсах минулого року. Але тенденції дуже тривожні. У фінансово-економічній діяльності нема випадковостей: працюють підприємства, малий і середній бізнес, зростають зарплати – наповнюються бюджети всіх рівнів. А отже, стабільно виплачуються зарплати, пенсії та інші соціальні виплати. На місцевому рівні ми робимо все можливе, аби наповнювати бюджет.

 

Так, за підсумками трьох тижнів цього року області вдалось не тільки забезпечити стовідсоткове наповнення загального фонду місцевого бюджету, а й перевиконати надходження на 5,8 відсотка.

 

Але з наповненням державного бюджету – проблеми: у порівнянні з відповідним періодом минулого року область зібрала більш ніж наполовину менше коштів. І це – через незалежні від нас причини: призупинили діяльність або працюють не на повну потужність основні бюджетоутворюючі підприємства області, значно зменшились відрахування з митниць.

 

Вже у січні склалася критична ситуація з виплатою заробітної плати державним службовцям і працівникам бюджетної сфери, які фінансуються винятково з державного бюджету. У січні профінансовано лише 52,4 відсотка потреби на оплату праці. Таким чином на початок лютого вже очікується заборгованість по виплаті заробітної плати держслужбовцям у сумі 1,6 млн. гривень.

 

Цього місяця область мала отримати з державного бюджету так звану дотацію вирівнювання (за рахунок неї в основному і проводиться фінансування захищених статей) у сумі понад 114 мільйонів гривень, однак на 23 січня надійшло лише 21,5 мільйона, тобто менше третини потреби.

 

Фінансисти підрахували, що на сьогодні для виплати першочергових видатків – зарплати, оплати енергоносіїв, на медикаменти, харчування в медичних і соціальних закладах тощо – необхідно до кінця цього місяця 110 мільйонів гривень. Навіть залучивши всі ресурси, матимемо щонайбільше половину потреби. Отже, доведеться брати короткотермінову позику в Держказначействі.

 

У принципі, це нормальна практика, але ж сума величезна! Якщо за весь минулий рік всі бюджети області взяли позики на 19,8 мільйона, то за цієї ситуації лише на січень доведеться брати 55 млн. гривень. Чи матиме таку суму казначейство? І головне, що буде далі? Адже досі уряд не подав постійного розпису державного бюджету, що не дає можливості планувати видатки не тільки державного, а і місцевого бюджету.

 

Нема комплексного плану протидії кризі, заходів по запобіганню зростанню безробіття, залучення нових інвесторів і збереження тих, що працюють, тощо. Натомість уряд пропонує такі «нововведення», що ще більше поглиблюють кризу. Чого тільки варті зміни, які стосувалися ввезення в країну давальницької сировини і ставили на межу закриття такі підприємства, як, до прикладу, «Джейбіл».

 

Або поданий Кабінетом Міністрів до Верховної Ради й ухвалений у першому читанні законопроект про ринкові збори, який поховав би мале підприємництво, адже передбачав підвищення в десятки разів ринкових зборів.

 

Державний бюджет країни на 2009 рік прийнятий без основних макроекономічних показників – курсу національної валюти і ціни газу. Досі не відомі тарифи на газ для юридичних та фізичних осіб. Що робить уряд, аби полегшити кредитний тягар для сотень тисяч простих людей? Як вижити пенсіонерам на 620 гривень? Таких питань можна задавати багато, але відповіді на них ми не почуємо. Бо їх просто нема.

 

Щомісяця для виплати пенсій в Закарпатській області необхідно майже 230 мільйонів гривень. При цьому 86,9 мільйона, або 42 відсотки – це власні надходження, різниця дотується за рахунок зокрема Пенсійного фонду України.

 

Якщо у січні жодних затримок з виплатою пенсій не виникало, то вже  найближчими місяцями ситуація може погіршитися. Насамперед це пов’язано з тим, що уряд абсолютно не реагує на те, що зростає заборгованість по виплаті заробітної плати на деяких державних підприємств, які працюють на території області, а це вплине і на справність відрахувань до Пенсійного фонду. Так, станом на 1 січня 2009 року державні підприємства, підпорядковані Міністерству аграрної політики, які працюють на території області, боргують Пенсійному фонду 4,2 мільйона гривень.

 

Ще одне «нововведення» уряду також може значно погіршити надходження коштів до Пенсійного фонду. Як уже було сказано, в січні Кабінет Міністрів профінансує лише на 52 відсотки заробітну плату працівників державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Якщо держслужбовець, наприклад, отримає за січень половину зарплати, то зрозуміло що й нарахування до Пенсійного фонду зменшиться удвічі. Через це вже у лютому потребуватиме дотацій на виплату пенсій не 126 мільйонів гривень, як нині, а порядком більшу суму.

 

Всі ці роки далі розмов про необхідність реформи пенсійної системи уряд не зрушився ані на йоту. І як результат, вже сьогодні пенсійні зобов’язання  суттєво перевищують можливості власної пенсійної системи.

 

Така ж ситуація і з іншими виплатами, і вона загострюватиметься, адже кризові процеси в економіці мають обвальний характер. Тим часом уряд займається піаром і проводить безконечні наради, на які викликає керівників областей і структурних підрозділів. Дії уряду не є дієздатними у боротьбі з кризою, а мають на меті створити захисний барєр проти відповідальності Кабінету Міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко за катастрофічні за наслідками провали в економічній сфері.
 
 
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 541 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
ДАІ запропонувала нові правила дорожнього руху
Ученые предрекают Земле апокалипсис из-за гигантской магнитной бури в 2013 году
69 лет назад началась Великая Отечественная война
Погода у Закарпатті та Ужгороді 28 червня
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
Офіційний курс валют на 14 липня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...