«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Січень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 21:44:36

Головна » 2009 » Січень » 28 » Ситуація на ринку праці Закарпаття



Ситуація на ринку праці Закарпаття
07:38:17
З кінця листопада минулого року вплив світової фінансово-економічної кризи почали відчувати на собі і закарпатці: багато підприємств скоротили обсяги виробництва або ж взагалі призупинили роботу. А вже наприкінці року та в січні почалися скорочення працівників. Якою є сьогодні ситуація на ринку праці Закарпаття, аналізував голова облдержадміністрація Олег Гаваші під час зустрічі з Юрієм Фущичем, директором Закарпатського обласного центру зайнятості.
 
На кінець минулого року за всіма основними показниками наша область на всеукраїнському рівні виглядала цілком непогано: так, за 9 місяців 2008 р. рівень зайнятості населення становив 60,7 відсотка при загальнодержавному показнику – 60,1%, рівень безробіття – відповідно 5,5 відсотка при шести по країні. З початку року ситуація погіршується, але наразі Закарпаття на фоні зокрема західних областей України виглядає чи не найблагополучніше, – повідомив Юрій Фущич. Це пояснюється передусім тим, що у краї відсутні великі промислові підприємства, які найпершими потрапили під кризовий удар. Натомість у нас значною є частка малого і середнього бізнесу, який, на щастя, гнучко реагує на зміни.
 
Однак різке коливання курсу долара підірвало і ці підприємства. Олег Гаваші звернув увагу на те, що уряд не запропонував реальних механізмів стимулювання малого і середнього бізнесу, натомість ще більше збільшив податковий тягар і ускладнив систему кредитування. «З початку року скорочуються так звані активні програми центрів зайнятості, які сприяли працевлаштуванню безробітних. Зокрема започаткувати свій бізнес тепер буде складніше, – додав Юрій Фущич, – адже тимчасово призупинено одноразові виплати допомоги по безробіттю для організації власної справи».
 
Так само припинилось фінансування програми працевлаштування безробітних шляхом надання дотацій роботодавцям. За новим законом ці кошти мають виділятись із державного фонду соціального страхування на випадок безробіття, але як його наповнювати, якщо не працюють підприємства? Через це вперше за останні роки не виконано плану надходжень у цей фонд. Тим часом видатки зросли більш ніж удвічі: якщо у грудні 2007 року на виплати по безробіттю необхідно було 3,5 мільйона, то вже у грудні 2008 року – 7,3 млн. гривень.
 
 З початку року в центри зайнятості звернулось 2,6 тисячі осіб, що в 1,3 раза більше, ніж за такий же період минулого року, повідомив Юрій Фущич. Станом на 20 січня ц. р. на обліку у службі зайнятості перебуває 24,6 тисячі незайнятих громадян, які шукають роботу. За 20 днів січня їх кількість зросла на 1,2 тисячі осіб. Правда, вакантні місця в області залишаються: їх близько 700, причому фахівці потрібні у різних сферах – від продавців, газозварників, кухарів до держслужбовців, лікарів і архітекторів.
 
Голова облдержадміністрації особливо підкреслив, що в цій ситуації на місцевому рівні необхідно зробити все можливе, аби зберегти кваліфікованих робітників і не допустити закриття підприємств. Один з варіантів – переведення працівників на неповний робочий день тощо. Але щоб вчасно реагувати на негативні тенденції, необхідно мати чітку картину по кожному окремо взятому підприємству та населеному пункту.
 
Особливий акцент голова облдержадміністрації зробив на працевлаштуванні людей з обмеженими фізичними можливостями: криза не повинна завадити їх адаптації в суспільстві.
 
Цікавився керівник області і ситуацією із заробітчанством. Відсоток тих, хто повернувся із заробіток з-за меж області та закордону, є дуже незначний, повідомив Юрій Фущич. Але вже сьогодні треба готуватись до того, що їх кількість збільшиться.
 
Без сумніву, вже у лютому на промислових підприємствах області зросте кількість вивільнених працівників. Якщо не буде розроблено державних програм, які дозволять пом’якшити кризові явища, то тут, на місцях, буде важко взяти ситуацію під контроль, повідомили zakarpatpost.net в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
 
 

 

Категорія: Закарпаття | Переглядів: 584 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
ДАІ запропонувала нові правила дорожнього руху
Ученые предрекают Земле апокалипсис из-за гигантской магнитной бури в 2013 году
69 лет назад началась Великая Отечественная война
Погода у Закарпатті та Ужгороді 28 червня
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
Офіційний курс валют на 14 липня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...