Нині все більше шкіл відправляють дітей на вимушені канікули. Адже лише так можна уникнути епідемії. Але карантин все одно не панацея.
У школах Рівного порожньо. Ще в п’ятницю учнів попередили про карантин з понеділка. Минулого тижня кількість хворих на гострі респіраторні захворювання тут раптово почала зростати. Показник - 240 випадків на сто тисяч населення. Це майже вдвічі перевищує епідемпоріг. Більшість хворих - діти віком до 14 років.
Віктор Мороз, лікар-епідеміолог обласної санепідемстанції: «Через перевищення епідемпорогу, було вжито всіх заходів, а зокрема закрито усі навчальні заклади на карантин».
Якщо для учнів карантин – це незаплановані канікули, то для вчителів – втрата грошей. Згідно з законом, вони отримуватимуть 75 відсотків від своєї зарплати. Крім того, після карантину навчання по суботах не буде, це може означати посилене навантаження під час уроків у інші дні тижня.
Алла Остаповець, вчитель зарубіжної літератури (Рівне): «Треба буде скоротити програму, дуже не зручно, і дітям важко, і вчителям».
Скільки триватиме карантин ні освітяни, ні епідеміологи не прогнозують. За останні десять років такі канікули продовжувалися два тижні лише один раз.
А одеських учнів напередодні карантину переконували – треба сидіти вдома, інакше вимушені канікули втрачають свій сенс. Проте багато школярів вирушили на каруселі і в кіно.
Валерія Белогурова, учениця Маріїнськой гімназії (Одеса): Школьники очень радуются. Очень много детей болело. Очень много. Во всех классах, школа полностью пустая ходит. У одного класса, 3А – там вообще шесть человек лежат в больнице с воспалением лёгких".
Олена Гусейнова, директор одеської загальноосвітньої школи: «Вот как раз где-то дней 10 назад, неделю назад – начала расти динамика заболеваемости учеников. И приблизительно в день заболевало всё больше и больше - на 10-15 человек. И, конечно, если бы не сделали этого карантина, была бы естественно вспышка».
Учителі обіцяють - дітям не буде складно наздоганяти пропущену програму. Адже зимовий карантин в Одесі є щороку. Іноді на два тижні. Педагоги вже звикли наперед планувати уроки. В одеських школах обіцяють не урізувати зарплати вчителям.
|