«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Лютий 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 01.07.2025, 10:43:09

Головна » 2009 » Лютий » 23 » В Україні більшає гривень-підробок



В Україні більшає гривень-підробок
07:06:45
Криза активізувала фальшивомонетників: лише за січень затримано майже півсотні таких ділків. Тож варто уважніше придивлятися до вмісту гаманців.
 
За даними Нацбанку, найчастіше фальшивомонетники копіюють такі купюри, як 20-ти гривневі купюри (їх близько 25% від загальної кількості вилучених фальшивок, 50-ти – гривневі (24%) та стогривневі – 22%. Спеціалісти переконують, що майже всі підробки є низької якості, тому їх легко вирахувати навіть без спецобладнання.

В руках українців більшає підробок, а найчастіше ними розраховуються на стихійних торгових ринках. Що краща якість копії, то довший її життєвий шлях - за останній місяць до Нацбанку дійшли 650 липових купюр.

Як піймати фальшивомонетника? На околиці Києва над цим працює цілий науково-дослідний центр. За словами старшого експерта відділу техекспертизи Василя Пелюшка, одразу помічає , де рельєф відсутній і фарба не переливається. В його колекції кілька тисяч фальшивок: серед них - порізані на дві частини купюри, склеєні з їхніми ж копіями, цифрам домальовують нулі, а з Ярослава Мудрого знімають капелюх – щоб більше на Франка був схожий. Родзинка колекції – 10 гривень старого зразка, на сто відсотків ручна робота.

За словами експерта, це – витвір, бо повністю намальовано пензликом і фарбами.

В департаменті боротьби з економічними злочинами радять перевіряти наявність стрічки і рельєфу на купюрах. Утім, навіть водяні знаки і відсвічування фарби не гарантують справжності.

Майже абсолютну якість підробки в Україні знаходили лічені рази. Один з легендарних випадків – це історія запорізького фальшивомонетника. Міліція спочатку шукала підпільну фабрику, а знайшли ввічливого пенсіонера. Дід Микола сподівався, що все обійдеться, навіть тоді, коли міліціонери найшли мідну пластину із вибитими буквами.
До того ж слідчі тримають знайшли десять тисяч доларів – певна річ, фальшивих.

Спочатку геніальний пенсіонер друкував номери, потім валиками від пральної машини витискав портрет Бенджаміна Франкліна. Його долари не відрізняли від справжніх навіть банківські машини. Єдиний прокол – на фальшивках часто повторювались номери.

Дід Микола уже відсидів у в’язниці. Нині він на волі під пильним наглядом правоохоронців, адже ніхто не знає, що він міг сховати на чорний день.

Експерти припускають, що в часи економічної кризи фальшивомонетники можуть активізуватись. Головне, що слід пам’ятати: за підробку купюр світить термін від трьох до 12 років позбавлення волі.
 
 
Категорія: Україна | Переглядів: 571 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Україна відзначає 19 років Незалежності
Офіційний курс валют на 28 липня
Омонівців, які вкрали картки з місця аварії літака Качинського, залишили на волі
Володимир і Віталій Клички офіційно стали "друзями Євро-2012"
Ужгородская сборная привезла “золото” с чемпионата Украины по классическому дартсу
Янукович: об’єднання "Нафтогазу" і "Газпрому" неможливе
Янукович не підпише закон про вільні мітинги
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...