Ужгородські чиновники пошматували приаеродромну територію єдиного на Закарпатті міжнародного аеропорту. У санітарній зоні вони роздали під забудову понад півтисячі земельних ділянок. Там одразу виросли хатинки – причому у забороненій зоні – за півтори сотні метрів від злітної смуги. Через це довелося змінити курс посадки літаків. І тепер безпечно приземлитися вони можуть лише залетівши до Ужгорода з боку сусідньої Словаччини.
Іван Калінов, інженер-інспектор з безпеки польотів міжнародного аеропорту «Ужгород»: "Це об’єкт радіолокаційної системи посадки, без якої аеропорт практично не може існувати. Це об’єкт радіонавігації та зв’язку, який опинився прямо у місцях забудови. Це метеостанція, яку доведеться закрити".
Забудова впритул наблизилася до складу із авіапальним. Але найбільша біда - шкідливе випромінювання радіолокаторів. Жодних будівель у радіусі 200 метрів там бути не може. Керівництво аеропорту каже: ужгородська влада мала узгодити свої дії з аеропортом та Державною авіаадміністрацією. Чиновники запевняють: розподілена земля належить не аеропорту, а громаді міста.
Олег Подебрій, прес-секретар міського голови Ужгорода: "Є Закон України про місцеве самоврядування, яким депутати міської ради мають право виділяти городянам певні ділянки землі. І це є нормальна практика - погоджувати з тимчасовим користувачем ці земельні ділянки ми не зобов’язані".
З радянських часів аеропорт не платив жодної копійки податку на землю. Цьогоріч цю пільгу депутати скасували. Тому й виник скандал, впевнені у мерії. Поки чиновники сперечаються, безпека летовища під загрозою. Якщо ж його закриють, Україна позбудеться найзахідніших повітряних воріт до Європи. А зведення нового аеропорту обійдеться державі у 150 мільйонів євро.
|