1 березня в Ужгороді відкриють кардіохірургічне відділення обласного кардіодиспансеру. У ньому, зокрема, проводитимуть операції із заміни серцевого клапана.
Про це 24 лютого на прес-конференції в Ужгороді повідомив голова Закарпатського обласного товариства терапевтів та кардіологів професор Микола Рішко.
Лікарі планують вийти на рівень 250-300 таких операцій на рік. Проте все залежатиме від державного фінансування. М.Рішко зазначив, що одна операція із задіянням апарату штучного серця коштує для держави близько 20-30 тисяч доларів.
Один лише клапан - від 5 до 15 тисяч доларів. «Якби держава виділила кошти хоча б на 50-100 операцій на рік, було б чудово», - сказав він.
Зі слів медика, 50% населення Закарпаття страждає на гіпертонію. З них лише половина про це знає. Близько 2-3% населення області потребує кардіохірургічної допомоги. Смертність від серцево-судинних захворювань домінує і складає 53,9% у загальній статистиці смертності від хвороб.
У 2008 році в Закарпатському обласному кардіодиспансері вперше провели операцію на відкритому серці. Сорокарічній пацієнтці було вживлено кардіовертер-дефибрилятор (прилад, який контролює ритм серця).
У 2007 році в лікарні розпочали проводити операції на серці методом стентування коронарних судин.
Нагадаємо, що кожен четвертий мешканець Закарпаття страждає на ішемічну хворобу серця. На обліку перебувають близько 200 тисяч осіб з цією недугою.
|