Через неспроможність сплатити кредит люди вчиняють самогубство
Не секрет, що сьогодні є безліч людей, які взяли кредити в банках, але внаслідок складної економічної ситуації не спроможні вчасно повернути позичені кошти. Фінансові установи, зокрема банки, все частіше стали звертатися до колекторів – фірм, в обов’язки яких входить «вибивання» боргу з позичальника. Як свідчить практика, колектори не цураються будь-яких дій заради результату. Є інформація навіть про доведення людей таким чином до самогубства. Зокрема, в селі Берегомет на Чернівеччині жінка перерізала собі вени через неможливість виносити тиск, який чинили колектори через заборгованість по кредиту. Подібних випадків зафіксовано чимало.
В протидію колекторам на Закарпатті запрацювала антиколекторська компанія «Ваша Надія». Вона займається юридичними консультаціями, захистом прав позичальників та розробкою механізмів і практики розумного повернення кредитів. Договори з клієнтами обов’язково передбачають відсотки штрафів, санкцій та свої форс-мажорні обставини, завідомо не допускаючи думки, що такі форс-мажорні обставини можуть з’явитися і в позичальників. Засновник антиколекторської компанії Федір Олексюк у коментарі газеті «НЕДІЛЯ» розповів, що позичальники зазвичай не надають договору з банком великої уваги, тому і не знають всіх своїх прав та можливостей. До того ж колекторні компанії, за його словами, часто діють без жодних правових підстав. «Їх діяльність обмежена рамками закону, але про це мало хто знає», - говорить він.
Федір Олексюк повідомив, що потреба захисту від колекторів виникла і на Закарпатті. «Нам вже телефонували люди з Мукачева, Тячева та Виноградова, просили допомогти, - говорить він. – Тому і вирішили відкрити представництво у цьому регіоні». За його словами, через фінансову кризу закарпатці, як і по всій Україні, неспроможні вчасно сплатити кредит, тому і потрапляють у скрутне становище.
|