Газ буде перекрито, якщо до цього часу "Нафтогаз" не розрахується за спожите в лютому паливо.
24 лютого Рада директорів "Газпрому" ухвалила рішення про те, що Україні буде перекрито газ, якщо до цього часу НАК "Нафтогаз" не розрахується за спожите в лютому паливо. Сума боргу – понад 360 млн. доларів.
Як повідомляє видання "Комерсант-Україна" з посиланням на своє джерело в "Газпромі", такий план дійсно розробляється.
"Компанія виконуватиме свої зобов'язання перед споживачами і транспортуватиме газ в колишніх обсягах. Але обсяг газу на вході до України буде скорочений - призначене для "Нафтогазу" паливо безкоштовно постачатися не буде", - зазначило джерело.
У прес-службі російської монополії офіційно коментувати ці заяви відмовилися.
Минулого тижня "Нафтогаз" повідомив "Газпром" про можливе погіршення розрахунків через зростання заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики у розмірі 552 млн. дол.
За контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний щомісячно направляти російській монополії платежі за паливо не пізніше ніж 7-го числа кожного місяця.
Всього у 2009 р. "Нафтогаз" повинен заплатити 14,4 млрд. дол., з яких 360-450 млн. дол., - за лютий. У разі першого ж неплатежу контракт між компаніями передбачає перехід на авансову систему розрахунків.
Прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський повідомив, що компанія поки не отримувала від "Газпрому" повідомлень про можливе скорочення постачань газу. "Ми розраховуємо, що нам все-таки вдасться акумулювати потрібну суму грошей до 7 березня і розрахуватися", - заявив Землянський.
Джерело, близьке до компанії, вважає, що "Нафтогаз" самостійно може знайти близько 100-160 млн. дол.
Вчора в.о. голови правління НБУ Анатолій Шаповалов вчора пояснив, що для розрахунків з "Газпромом" в лютому "Нафтогаз" може купити близько 400 млн. дол. у Нацбанку, оминувши міжбанківський ринок.
Нагадаємо, 1 січня "Газпром" припинив постачання газу до України у зв'язку з наявністю боргу у розмірі 680 млн. дол. і відсутністю угоди про постачання палива на 2009 р.
7 січня був припинений транзит газу в ЄС через територію країни. Відновити його вдалося лише після підписання 19 січня нової угоди між "Газпромом" і "Нафтогазом".
|