Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області на депутатських комісіях обласної ради проведено захист Проекту положення про перелік регіонально-рідкісних видів рослин, які не занесені до Червоної книги України і потребують охорони в межах Закарпаття.
Положення стане основою для проведення комплексних заходів охорони, збереження, проведення постійних спостережень (моніторингу) за станом популяцій, створення централізованої електронної бази даних та створення умов для відновлення визначених у переліку рідкісних видів рослин в області.
До переліку регіонально-рідкісних видів рослин на Закарпатті, які не входять до Червоної книги України (далі – Перелік), заносяться види рослин, котрі постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території краю і знаходяться під загрозою зникнення.
Занесені до Переліку види рослин підлягатимуть особливій охороні в Закарпатській області. Організація збереження таких видів рослин, поліпшення середовища їх перебування чи зростання, створення належних умов для розмноження у природних умовах та їх розселення покладатиметься, в межах компетенції, на місцеві ради, місцеві державні адміністрації, природоохоронні установи, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, Державну екологічну інспекцію в Закарпатській області та інші спеціально уповноважені контролюючі органи та органи виконавчої влади відповідно до їх повноважень.
Як повідомив zakarpatpost.net начальник управління екології Андрій Погорєлов, заготівля (збирання) видів рослин, занесених до Переліку, плодів, насіння, частин цих рослин здійснюватиметься організаціями та установами лише за дозволами, виданими держуправлінням на підставі лімітів, затверджених обласною державною адміністрацією.
Наступний, завершальний крок – затвердження положення на черговій сесії обласної ради, що відбудеться в кінці березня.
До слова. До переліку регіонально-рідкісних видів рослин на території Закарпатської області, які не входять до Червоної книги України, вноситься 405 видів рослин.
|