Дипломати звинуватили Росію в ігноруванні українських прав на частину радянського багатства.
Росія ігнорує майнові права України на закордонну власність колишнього Радянського Союзу.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.
За його словами, одним із перших міжнародних багатосторонніх договорів України, укладених з державами-учасницями СНД, став договір про правонаступництво від 4 грудня 1991 року.
Цей документ визначив, що частка України у державному борзі та активах колишнього СРСР становить більше 16%. Кирилич також нагадав, що в 1994 році Україна та Росія підписали угоду про врегулювання питань правонаступництва, але Україна документ не ратифікувала.
Кирилич зазначив, що це певним чином пов’язано з тим, що РФ, усупереч взятим на себе зобов’язанням, не надає Україні інформації про розміри радянського золотовалютного запасу, Алмазного фонду, закордонної власності та про радянські банківські рахунки.
"Таким чином, заяви про нібито приналежність усієї закордонної власності колишнього СРСР тільки Росії є далекими від істини і свідчать про намагання ігнорувати майнові права України, в тому числі на закордонну власність колишнього СРСР”, - зазначив дипломат.
Нагадаємо, минулого тижня керуючий справами російського президента Володимир Кожин заявив, що Україна безпідставно претендує на майно колишнього СРСР за кордоном.
За словами чиновника, Росія є правонаступником колишнього СРСР, який взяв на себе усі радянські борги та отримав усю закордонну радянську власність. Кожин також зазначив, що Україна створює РФ проблеми з перереєстрацією та іншими діями щодо радянського майна.
Деякі джерела називали вирішення спірних питань щодо майна колишнього СРСР умовою отримання Україною російського кредиту в розмірі 5 мільярдів доларів.
Зокрема, противники прем'єра Юлії Тимошенко заявляли, що глава уряду готова підписати з РФ угоду про "нульовий варіант" розподілу радянського майна.
Цей документ передбачає, що Україна відмовляється від претензій на радянські активи, українська частина яких за деякими підрахунками становить 20 мільярдів доларів, майже 8 мільярдів рублів, майно за кордоном на суму 600 мільйонів рублів і 42 тонни золота. Україна угоду про "нульовий варіант" досі не ратифікувала.
|