Право ініціативи з питання участі держави в капіталізації банку нададуть не лише НБУ, але й Мінфіну і власникам банку.
Кабінет міністрів візьме участь в капіталізації тільки тих банків, в яких запроваджені спеціальні тимчасові адміністрації. Таке положення Кабмін затвердив постановою N148 "Про деякі питання участі держави в капіталізації банків".
"Держава може брати участь в капіталізації банку за умови, що їй передається одноосібно або разом з іншим інвестором у разі укладання договору про спільну участь в капіталізації банку не менше 50% плюс одна акція", - така м'якша умова міститься в новій редакції порядку участі держави в капіталізації банків.
Минулий варіант, затверджений 4 листопада, містив умову про обов'язкову передачу у власність держави 50% +1 акції банку.
Окрім того нова версія порядку дає право ініціативи з питання участі держави в капіталізації банку не лише Національному банку, але також Мінфіну і власникам банку (які, звертаються до Мінфіну), хоча наступний етап - подачі Нацбанком пропозиції Мінфіну - збережено.
В той же час в ньому відсутня анонсована першим віце-прем'єром Олександром Турчиновим норма про згоду держави купувати привілейовані акції в рамках капіталізації банку.
Нагадаємо, "Родовід Банк" звернувся до держави з пропозицією про капіталізацію, пропонуючи спільну участь в покупці контрольного пакету з групою компаній ISTIL.
Варто відзначити, що "Родовід Банку" немає серед тих банків, в які Нацбанк ввів тимчасову адміністрацію.
Національний банк з метою забезпечення схоронності активів та капіталу при загрозі платоспроможності призначив тимчасову адміністрацію у 9-ти банках:
1. ЗАТ „Промінвестбанк”
2. ТОВ „Укрпромбанк”
3. АКБ „Національний кредит”
4. ВАТ КБ „Причорномор’я”
5. АКБ "Київ"
6. ВАТ КБ "Надра"
7. ТОВ „Західінкомбанк”
8. АКБ "Одесса-банк"
9. АКБ "Трансбанк"
В усіх банках тимчасову адміністрацію призначено терміном на 1 рік і введено мораторій на задоволення вимог кредиторів на 6 місяців з дня прийняття рішення про призначення тимчасової адміністрації.
|