За останні 2 місяці ціна на бензин в області значно підвищилась.
Про це сьогодні повідомив голова облдержадміністрації Олег Гаваші під час наради за участі начальників низки управлінь, керівництва обласного територіального відділення Антимонопольного комітету, держінспекції з контролю за цінами в Закарпатській області та провідних нафтотрейдерів, які працюють в краї.
Про це повідомляє Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
Відкриваючи нараду, Володимир Гоблик повідомив, що обласна влада не може залишатись спостерігачем за фактами зростання з початку цього року цін на пально-мастильні матеріали на АЗС області. На сьогодні вони є дещо вищими, ніж загалом в Україні.
«Якщо минулого року ціна на бензин та дизпаливо в Закарпатті була однією з найнижчих в країні, то вже за останні два місяці ми входимо в десятку регіонів за найвищою ціною на пальне, – констатував заступник голови облдержадміністрації. – Зростання вартості на нього у свою чергу впливає і на цінову ситуація на споживчому ринку області».
Керівник територіального відділення Антимонопольного комітету Дмитро Іванов повідомив, що очолювана ним структура має претензії на предмет недобросовісної конкуренції до трьох основних підприємств, які займаються реалізацією нафтопродуктів на території області.
«Аналіз ринку нафтопродуктів в області свідчить про те, що деякі нафтотрейдери встановлювали ціни на АЗС «синхронно», – відзначив Дмитро Іванов. – Так, наприклад лише за грудень ці підприємства тричі в один день тижня підвищували ціни і встановлювали їх на однаковий рівень».
В свою чергу представники провідних нафтотрейдерів краю повідомили, що підвищення вартості пального є об’єктивним і в першу чергу пов’язане із девальвацією гривні. У зв’язку з тим, що на Закарпатті працюють в основному філії загальноукраїнських компаній, місцеві представництва впливати на рівень цін майже не можуть.
Разом з тим більшість присутніх на нараді нафтотрейдерів зійшлися на тому, що ціну на бензин та дизпаливо на АЗС області все ж таки можна встановити на рівні середньої по країні, адже на сьогоднішній день ця різниця становить всього 1-2 відсотки.
|