Набуває чинності закон про додаткове 13-відсоткове мито на імпорт товарів. Тимошенко вже хоче його скасувати.
В п’ятницю, 6 березня, набуває чинності закон про додаткове мито 13% на товари, що імпортуються до України.
Експерти переконані, що нововведення невигідне. "Це помилка. Будь-які тарифи на імпорт тільки зменшують можливості купівлі товарів всередину країни. Такі мита призводять до зниження ВВП", - стверджує президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.
Він вважає, що мито у 13% невигідне, насамперед, європейським виробникам побутової техніки та автомобілів, які складають більшість українського імпорту.
Голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів Олег Назаренко спрогнозував, що нове мито заблокує завезення імпортних автомобілів на півроку. Він очікує, що Єврокомісія незабаром опротестує закон.
Заступник міністра економіки Валерій П’ятницький також назвав нове мито "програшем" і повідомив, що країни-члени СОТ розглядатимуть запровадження Україною мита в травні.
На тіл критики напередодні прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що ініціює скасування цього мита. Цю необхідність вона пояснила тим, що тринадцятивідсоткове мито знижує зайнятість українських автоперевізників та суперечить вимогам СОТ.
Закон про додаткове ввізне мито парламент ухвалив 4 лютого поточного року, за ініціативи президента та уряду. Він розглядався як протидія валютній паніці та скороченню прибутків експортерів.
Віктор Ющенко 20 лютого підписав документ. Згідно із ним, переважна більшість м'ясних продуктів, алкоголю, а також одяг та автомобілі тепер будуть ввозитися до України за додаткову надбавку до мита. Вона є тимчасовою, та становить 13%.
Варто зауважити: ще до того, як закон вступив у дію, імпорт товарів до України скоротився в січні-лютому 2009 року в 2,2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року - до 4,247 млрд. доларів.
|