Не слухають українці ані попереджень ДАІ-вців, ані - рятувальників. Не куріть у ліжку. Якщо не послухаєтесь цієї поради – не уникнути лиха.
Він заснув і, ймовірно, навіть не підозрював, що сигарета випаде з його рота. Заробітчанин згорів, лежачи на єдиному предметі, який був у кімнаті – на ліжку.
Руслан Черниш, головний державний інспектор Деснянського РУ МНС міста Києва: «Пожежні піднялися по сходовій клітині, потягнули за собою шланг, автоматом підтягнули драбину, але вона була не потрібна».
15 пожежників боролися за життя робітника на 15-му поверсі. Але врятувати 29-літнього чоловіка їм не вдалося.
Олександр Хорунжий, заступник керівника прес-служби ГУ МНС міста Києва: «У Києві існує 5 рангів пожеж – 1, 1біс, 2, 3, 4. Найпростіше з них – 1, 1біс і вище. В даному випадку горів будинок 16-поверховий і автоматично викликається ранг 1 біс».
Вогнище загасили досить швидко. Та й особливо горіти там не було чому. Але від того не легше, кажуть рятувальники.
Руслан Черниш, головний державний інспектор Деснянського РУ МНС міста Києва: «Пожежа вона сама по собі страшна, поетому нікуди не дінешся по цьому. Виникла пожежа, загинула людина».
Пожежники зазначають – якби в будинку була елементарна система пожежогасіння – чоловіка, можливо, і врятували б. Але за відсутності грошей за такими системами ніхто не наглядає.
Олександр Хорунжий, заступник керівника прес-служби ГУ МНС міста Києва: «Для того, шоб не вигорало так швидко, має бути пожежний кран, для того, шоб людина на початковому етапі згорання могла дістати пожежний рукав і загасити пожежу до прибуття пожежників. Дим через систему димовиведення викидається в атмосферу. От і все. Тобто наскільки упрощається система. Автоматика слугує, щоб оперативно передати інформацію про пожежу в пожежно-рятувальні частини. І це повинно працювати. Так працює воно на Заході».
Тож рятувальники вкотре застерігають – дотримуйтесь пожежної безпеки. Ціна неуваги – ваше життя.
|