Легковик зі спиртом заїхав на подвір’я. Сподіваючись швидко повернутися, господарі навіть не зачинили вхідні ворота, а відразу подалися з каністрами у підвал. Слідом за ними на подвір'я зайшли кілька людей. Певніше за все, їх сприйняли за покупців... Чоловік та жінка, переливаючи в підвалі у бочку привезений спирт, попервах навіть не звернули увагу, що за ними хтось уважно спостерігає. Відірвавшись на хвилину від роботи, так і заклякли від несподіванки – працівники управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС України в Закарпатській області ретельно фіксували їхні дії. До такого візиту алкогольні гендлярі були явно не готові...
Один з них спробував “полюбовно” владнати справу (мабуть, не задарма), але безрезультатно. А хвилюватися торговці мали чого. У приміщенні підвалу господарі будинку обладнали своєрідний цех з виготовлення підробленого коньяку. Тут знаходилися порожня тара, готова для наповнення алкогольним сурогатом, три великі посудини для миття порожніх пляшок, ящики з готовою продукцією, каністри зі спиртом та інше причандалля. Загалом під час обшуку за місцем проживання учасників злочинної групи працівники УБОЗу виявили та вилучили 90 літрів спирту, 17 пластмасових каністр з коричневою рідиною, близько п’яти тисяч марок акцизного збору, понад чотири тисячі етикеток для коньяку різних марок, 330 металевих закруток, закупорювальний пристрій, 310 пляшок коньяку "Закарпатський", 320 пляшок "тризіркового" та 80 "п'ятизіркового" коньяку. Зрозуміло, що під різними марками та сортами крився один і той же фальсифікований напій. Усе вилучене разом з автомобілем, на котрому привезли спирт, правоохоронці доставили у міліцію.
Цей факт став завершенням спецоперації, проведеної «убозівцями» щодо виявлення підпільного цеху з виготовлення фальшивого коньяку. А передувала цьому копітка і тривала робота.
Ще торік працівники УБОЗу отримали оперативну інформацію : у торговельний заклад Ужгорода надходить для реалізації коньяк, котрий явно не відповідає якості. Що це підробка, сумніву не було. Для виявлення підпільних виробників алкогольного пійла створили оперативну групу з числа досвідчених правоохоронців. Одразу вийти на основних організаторів виявилося непростою справою. Гендлярі, маючи налагоджену мережу збуту свого «товару», вдало маскувалися. Той, хто реалізовував коньяк, брав його в інших, котрі теж десь купували фальшивку. Та копітка робота згодом дала позитивний результат. За якийсь час оперативникам таки вдалося схопитися за ниточку, котра допомогла розплутати злочинний клубок. У поле зору «убозівців» потрапив 39-річний ужгородець. Саме він і реалізовував «ліве» пійло. Одного зимового дня правоохоронці придбали у цього типа 60 пляшок коньяку. Звісно, не для споживання. Куплений товар відправили на експертизу. Вона засвідчила: алкогольний напій зроблений кустарним способом і непридатний для споживання, оскільки виготовлений без належного технічного та санітарного контролю, може становити небезпеку для здоров'я та життя людей. Згодом була ще одна контрольна закупка. Результат той же. Коли правоохоронці мали на руках факти злочинної діяльності підозрюваних, було прийнято рішення про їх затримання.
За місцем проживання торговця коньячної фальшивки працівники УБОЗу провели огляд, під час якого виявили та вилучили дві пляшки коньяку "Закарпатський", а в підвальному приміщенні--174 пляшки тризіркового та 18 пляшок "Тиси" з підробленими марками акцизного збору. Далі відбувся візит ще до одного 38-річного жителя обласного центру. У нього виявили та вилучили 2485 марок акцизного збору, 2588 етикеток для коньяку "Закарпатський" та 30 металевих кришок. Спецоперація, про котру йшла мова на початку публікації, стала заключним акордом.
Під час розслідування цієї справи міліціонери встановили: підпільні торговці сурогату розробили свою схему: організатор-виробник-реалізатор. В один з будинків у селі вранці привозили двох-трьох робітників, котрі виготовляли фальшивий коньяк. За день з’являлося від 100 до 300 пляшок підробки. Сировиною для лівого коньяку був недоброякісний етиловий спирт та барвники. За роботу їм щоденно платили 100-150 гривень. Увечері робітників відвозили по домівках. З реалізацією цього пійла у них також не було проблем. Виробники фальшивого коньяку мали з десяток перевірених своїх людей, котрі в них закуповували товар (18 гривень за пляшку). А ті у свою чергу продавали іншим вже дорожче. Від замовників не мали відбою. Тому, мабуть, не дивно, що під час вилучення алкогольного сурогату один з реалізаторів обурювався, стверджуючи: втрачає клієнтів... За цим фактом порушено кримінальну справу.
ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області
|