«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Березень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 22:03:23

Головна » 2009 » Березень » 13 » ЄБРР готовий допомагати Україні, але не знає, з ким домовлятися



ЄБРР готовий допомагати Україні, але не знає, з ким домовлятися
17:17:32
 
Україна – найбільш вразлива перед кризою країна у Східній Європі, вважає головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку. На думку Еріка Берґлофа, її економічні проблеми погіршуються тим, що Україна потерпає ще і від політичної кризи, яка знеголовила усю фінансову владу країни. Головні фінансові рішення просто немає кому ухвалювати, адже досі не зрозуміло, чи Україна має голову Національного банку і хто прийде на місце міністра фінансів. Попри це представник Європейського банку реконструкції і розвитку Ерік Берґлоф вважає, що Україна ще має шанси не впасти в депресію, сказав він Радіо Свобода.

 

– Що вселяє побоювання, а що - оптимізм?

 – Гадаю, що Україна виявилася дуже вразливою перед кризою через те, що вона надто покладалася на невелику кількість галузей промисловості, які зараз переживають не найкращі часи. Я маю на увазі сталеливарну промисловість. Також країна виявилася дуже вразливою перед курсовими коливаннями – це стосується і державних фінансів, і приватних. Але, на щастя, західні банки, які  останнім часом активно увійшли на український ринок, не покинули свої українські підрозділи напризволяще. Також і уряд у цій складній політичній ситуації не припиняв  підтримки банкам.

 

– Ви згадали про складну політичну ситуацію в Україні. Наскільки вона впливає на подолання кризи?

 – Україна, крім того що перебуває в складній політичній ситуації, не має людей на ключових посадах, які ухвалюватимуть головні рішення щодо плану виходу з кризи. Я маю на увазі, що в країні немає міністра і заступника міністра фінансів, голови Національного банку, а його заступник захворів. Це не може не викликати занепокоєння. Такої ситуації немає у жодній іншій країні Східної Європи, тому Україна є ще більш вразливою перед кризою.

 

– Різні міжнародні фінансові організації, зокрема, Міжнародний валютний фонд, зараз намагаються організувати допомогу Україні. А якою є роль банку, який представляєте Ви?

 – Європейський банк реконструкції і розвитку тісно співпрацює з Міжнародним валютним фондом і намагається знайти шлях фінансової реструктуризації України. Банк дуже зацікавлений у тому, щоб оздоровлення банківського сектору пройшло успішно, бо ми багато інвестували в українські банки. Ми зараз працюємо над конкретними проектами, які мають допомогти українській банківській системі пройти через ці випробування. Гадаю, чисельність українських банків внаслідок кризи скоротиться, відбудеться більша концентрація. І це є позитивний бік кризи. Також можна сподіватися, що в результаті кризи з’явиться кращий нагляд за банками та кращі правила. І ми намагаємося цьому також посприяти. Зрештою, попри все, ми з оптимізмом дивимося на нашу діяльність в Україні цього року.

 
 
Категорія: Цікаво | Переглядів: 580 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
ДАІ запропонувала нові правила дорожнього руху
Ученые предрекают Земле апокалипсис из-за гигантской магнитной бури в 2013 году
69 лет назад началась Великая Отечественная война
Погода у Закарпатті та Ужгороді 28 червня
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
Офіційний курс валют на 14 липня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...