Угоду – в рамках Кіотського протоколу – підписали у Києві в присутності Прем’єр-міністра України Тимошенко та посла Японії Тадаші Ідзави.
За міжурядовою угодою Україна передає японській стороні 30 мільйонів вуглецевих квот, а японська – в свою чергу – фінансує проекти в Україні, які направлені на скорочення викидів парникових газів, і на інші екологічні переваги.
Як повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода перший заступник голови Національного агентства екологічних інвестицій Максим Мордань, який був присутній при підписанні угоди, «це найбільша трансакція, яка була на сьогоднішній день здійснена в світі». За його словами, це початок україно-японського співробітництва в напрямку модернізації української економіки, збільшення її енергоефективності та екологічності.
«Це дуже позитивно для України, бо Україна в час світової фінансової кризи отримає значне фінансування для модернізації своїх підприємств, бюджетних установ, для збільшення енергоефективності, зменшення споживання енергоресурсів», – зазначив Максим Мордань.
Наступного тижня у вівторок Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко має відвідати Японію з візитом. Посол Японії Тадаші Ідзава підтвердив, що його країна зацікавлена у співпраці з Україною в рамках Кіотського протоколу.
|