Управління екології підвело підсумки роботи за 2008 рік та визначило пріоритети на рік 2009
У Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області відбулося засідання Колегії, на якому підведено підсумки роботи держуправління у 2008 році та визначено головні завдання на 2009 рік.
На засіданні голова Колегії начальник держуправління Андрій Погорєлов підкреслив, що за результатами рейтингової оцінки Мінприроди Закарпаття займає перше місце з розвитку природно-заповідної справи.
Позитивні напрацювання відбулися і у сфері поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин. Торік за межі області на утилізацію вивезено понад 53 тонни пестицидів та контейнеризовано 154 тонни отрутохімікатів, повідомила zakarpatpost.net прес служба управління.
За ініціативи держуправління у краї почала діяти Програма моніторингу довкілля, котра, перш за все, забезпечує захист життєво важливих екологічних інтересів населення області, а також прогнозування та відвернення кризових змін стану довкілля на території Закарпаття.
Затверджено Перелік регіонально-рідкісних видів рослин на Закарпатті, які не входять до Червоної книги України. До Переліку заносяться види рослин, котрі постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території краю і знаходяться під загрозою зникнення.
Поруч з цим, у 2009 році у сфері розвитку ПЗФ заплановано створення нових об’єктів природно-заповідного фонду: Регіонального ландшафтного парку “Притисянський” на площі 11,3 тис. га, Ботанічного заказника місцевого значення «Чернеча гора» на землях запасу м. Мукачева на площі 53,6 га та Лісового заказника місцевого значення «Темнатик» на площі 1215 га. Крім того, буде розширено території Національного природного парку «Синевир», а також Карпатського біосферного заповідника.
Участь у засіданні взяли заступник голови Закарпатської облдержадміністрації, куратор держуправління від ОДА Володимир Гоблик, керівники управління екології, держекоінспекції, лісгоспу, водгоспу, управління земельних ресурсів, нацпарків, Карпатського біосферного заповідника, а також представники громадськості, наукових кіл та ЗМІ.
|