«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Березень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 11.05.2024, 15:22:22

Головна » 2009 » Березень » 23 » Вісім міфів про здоров’я



Вісім міфів про здоров’я
19:57:29
 
Яким казкам про здоровя ви схильні вірити? Наскільки вони відповідають дійсності?

 

Якісний алкоголь не шкодить?

 

Будь-який алкоголь має токсичну дію на організм . Це обумовлено тим, що один з продуктів розпаду етилового спирту - оцетовий альдегід. Він-то і творить в організмі різні безчинства.

 

Але неякісне спиртне впливає на організм ще гірше. Оскільки дешеві міцні напої не проходять належного очищення, вони містять сивушні масла, які набагато підсилюють токсичну дію алкоголю. Те ж саме можна сказати і про напої домашнього виробництва. І вода ніби хороша використовувалася, і екологічно чисті фрукти або ягоди, а все одно напій виходить набагато шкідливіший, ніж аналогічний куплений. А все тому, що в домашніх умовах спирт очистити дуже важко.

 

Звичайно ж, перевагу треба надавати відомим і дорогим маркам, але не треба думати, що вони не позначаться на здоровї.

 

Жувальна гумка, яку проковтнули, може спровокувати заворот кишок?

 

«Медицина не має у своєму розпорядженні конкретних даних про те, що жувальна гумка може стати причиною завороту кишок або апендициту, - розяснює дієтолог Марина Студенікіна. - Заворот кишок виникає при бурхливій перистальтиці кишечника, наприклад, якщо ви зїли щось дуже жирне після довгої перерви в прийомі їжі. Напад апендициту - це результат закупорки просвіту апендиксу чужорідним тілом, пухлиною або паразитом. Ймовірно, викликати його може і жувальна гумка, яку проковтнули, оскільки вона не розщеплюється в шлунку. Проте зазвичай через декілька днів вона спокійно покидає організм разом з іншими неперетравленими залишками їжі».

 

Читання при поганому освітленні різко погіршує зір?

 

«При недостатньому освітленні у людини знижується здатність чітко розрізняти предмети, розташовані на невеликій відстані від очей, - говорить Тетяна Федосєєва, лікар-офтальмолог. - Для того, щоб сфокусувати погляд на таких дрібних обєктах, як букви, очам доводиться докладати більше зусиль, ніж при нормальному освітленні. Але тільки від того, що ви любите читати в напівтемряві, зір не послабшає - просто очі швидше втомлюватимуться».

 

Якщо сильно замерзнути, застудишся?

 

«Застуда - це вірусне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом, - пояснює Олена Ларіна, головний лікар клініки «Сімейний доктор». - До хвороби може призвести лише безпосередній контакт з носієм вірусу. Навіть якщо ви промерзли до кісток і стукаєте зубами від холоду, у вас значно менше шансів захворіти, ніж у тих, хто сидить в теплі у компанії друга, що чхає . Проте сильно переохолоджуватися все ж таки не слід, тому що це може спровокувати загострення хронічних захворювань дихальної системи, нирок, сечового міхура, а також суглобів».

 

Квасоля - ідеальний замінник мяса?

 

«Так, для вегетаріанців квасоля - одне з основних джерел білка, - говорить дієтолог Марина Студенікіна. - Але назвати її стовідсотковим замінником мяса було б некоректно, оскільки рослинні білки відрізняються від тваринних в основному меншим вмістом незамінних амінокислот, які не синтезуються в організмі самостійно. Якраз у незбалансованості амінокислотного складу медики і бачать небезпеку вегетаріанства. Крім того, рослинні білки гірше засвоюються».

 

Білі плями на нігтях говорять про нестачу в організмі кальцію?

 

«Світлі плямочки на нігтьовій пластині означають лише те, що ніготь ушкоджений, - коментує Олена Ларіна. - Проте за зовнішнім виглядом нігтів дійсно можна судити про проблеми в організмі. Наприклад, їх синювато-сірий колір свідчить про погану циркуляцію крові. Якщо кінчики нігтів злегка загинаються всередину, це ознака нестачі заліза, а якщо вся поверхня нігтя в дрібних борозенках - вам не вистачає цинку і вітаміну B».

 

Тріск у суглобах - симптом артриту?

 

«При згинанні або розгинанні кінцівок буває іноді чутно тріск - це лопаються бульбашки повітря в навколосуглобових тканинах. Але тут немає нічого страшного - це абсолютно нормально, - розповідає Багдадій Аліханов, врач- артролог. - Проте постійний хрускіт у колінних суглобах може бути першою ознакою розвитку остеоартрозу - захворювання суглобів, при якому відбувається збіднення хрящів суглобів рідиною».

 

Потрібного випивати вісім склянок води на день?

 

Як показали дослідження, люди отримують достатню кількість рідини, коли пють соки і молоко, а також чай або каву. Крім того, висновки медиків підкреслюють, що дуже багато води пити шкідливо.
 
 
 

 

Категорія: Здоров’я | Переглядів: 2151 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
На выборах можно незаметно фальсифицировать 3-5% голосов
Українська діаспора в Росії просить Мєдвєдєва дозволити трансляцію українських каналів
Bugatti Veyron установил новый мировой рекорд скорости
У школи повернулась 11-річна освіта
Незаконне ввезення до України автомобіля «Chrysler» попередили працівники Чопської митниці
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
Закарпаття: У Міжгір’ї хворі з усієї України навчалися самоконтролю та способу життя з діабетом
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...