Відповідний законопроект пропонує притягати работодавців до суду за примушення працівників до обмеження свого права на працю.
Блок Литвина пропонує встановити кримінальну і адміністративну відповідальність за примушення до добровільного обмеження працівником свого права на працю. Відповідний законопроект зареєстрували в парламенті депутати від БЛ Олег Зарубінській і Віктор Сінченко.
«Кризові процеси, які відбувається в багатьох сферах країни, призвели до того, що частина закладів, підприємств та організацій зіштовхнулась з необхідністю перегляду підходів щодо власної економічної політики. На жаль, найоптимальним для себе виходом для уникнення банкрутства чи збереження іміджу підприємства багато хто з керівників визначив економію на трудових ресурсах», - зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці.
«Відповідно, доцільним для них (работодавців - ред.) виходом стало примушення до «добровільності» звільнення, надання згоди на зменшення заробітної плати чи переходу на неповний робочий день. Останнє набуло наскільки масових масштабів, що говорити про добровільність таких рішень є вже неприроднім», - говориться в документі.
«Таким чином, на сьогоднішній день, склалась ситуація, за якою вихід з економічної кризи як для підприємств повністю перекладається на плечі найманих працівників, нехтуючи тим самим конституційно встановлене право на працю та особливості його захисту», - стверджують депутати.
Автори законопроекту пропонують внести зміни до Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення України. Адміністративний кодекс пропонується доповнити новою статтею 41-4, закріпивши тим самим відповідальність за примушення співробітника до підписання заяви на зменшення зарплати, надання неоплачуваної відпустки або скорочення робочого дня.
Крім того, запропоновано ввести кримінальну відповідальність за примушення до «добровільного» звільнення, примушенню трудового колективу до підписання заяв про добровільний перехід на неповний робочий тиждень і надання неоплачуваної відпустки.
|