Уже в травні 370 родин отримають гроші на придбання 10 тисяч овець та корму. На подвір’ї кожного з господарів буде півсотні тварин. За рік дві третини отриманої від овець продукції відправлятимуть за кордон. Зарубіжні інвестори впевнені, що не прорахуються. Адже вкладають гроші в екологічно чисте тваринництво.
Гуцульськими вівцями зацікавилися американці. Вони відновлюватимуть вівчарство на Верховинщині. Перші десять тисяч овець поповнять приватні господарства вже в травні, а за рік – екологічно чисту продукцію відправлять за кордон.
Колись головна годувальниця прикарпатських селян вівця – нині на межі зникнення. Відтоді як держава припинила дотації, зі ста тисяч овець на Гуцульщині лишилося тільки 7 тисяч. Цей промисел давно став збитковим.
Петро Кермощук, голова Верховинської райдержадміністрації: «Кілограм м’яса овечого - 12 гривень. Такої ціни ніде в світі нема. Це чиста екологічна продукція. Кілограм кільки сьогодні коштує 16 гривень. Неправильний підхід до селянства довів до того, що корову чи вівцю можна буде побачити тільки на картинках».
Заморські інвестори ще не бачили Карпат та вже дають 125 мільйонів гривень на вівчарство. За них куплять десять тисяч овечок, корм для тварин і безкоштовно віддадуть 370 прикарпатським родинам - по півсотні на кожну. Умова одна – збільшувати поголів’я і перші три роки все потомство безкоштовно роздавати іншим сім’ям.
За той час американські інвестори збудують кілька міні-переробних заводів. Дві третини продукції - молока, сиру, м’яса та вовни - вивозитимуть за кордон. Американців вабить екологічна чистота карпатського краю.
Іван Мойсюк, господар: «Раз вівці випасаються високо в горах, там трави ж знаєте які, квіточки, всьо- то натуральне».
Утім, вівчарі на американців не нарікають, тішаться, що отримали роботу. Місцеві чиновники наголошують: у часи фінансової скрути про таке працевлаштування годі й мріяти.
Усі разом нагадують: овеча бринза – їжа низькокалорійна, багата на вітаміни та корисна. А масло – навіть виліковує гематоми.
|