Уряд має намір із 2 квітня розробляти плани дій щодо реалізації проектів за участю японських інвесторів.
Про це на прес-конференції в Кабінеті міністрів заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко.
"Вже із четверга я як прем`єр-міністр починаю по кожному напрямку співпрацю з Японією, проведення спеціальних нарад. Ми затверджуватимемо урядом спеціальні плани дій по кожному напрямку, і я не дам нікому - ні місцевій, ні центральній владам - відхилятися від цього стратегічного напрямку", - сказала вона.
За словами Тимошенко, під час переговорів у Японії, Україна ухвалила меморандум, за яким Японський державний банк та страхова компанія "Нексі" страхуватимуть ризики японських інвестицій, що заходять до України. З української сторони цими ризиками опікуватиметься "Укрексімбанк".
Японські компанії висловили готовність взяти участь у реконструкції української ГТС, а також у модернізації металургійних комбінатів та хімпідприємств.
Крім цього, за словами Тимошенко, японські компанії зацікавлені в участі у комплексній модернізації теплових котелень, системи водопостачання і очищення стоків та утилізації шахтового газу метану.
Прем'єр додала, що японська компанія "Mitsubishi Heavy Industries" та Україна домовились розробити програму , за якою японська сторона має взяти участь у будівництві метро в Донецьку та Дніпропетровську.
У той же час, Тимошенко підкреслила, що Україна "не була прохачем" і японські компанії погодилися співпрацювати "на абсолютно взаємовигідних умовах".
Вона аргументувала свою заяву тим, що японським компаніям на сьогоднішній день "надзвичайно вигідно вкладати в Україну, де енергозбереження дає додатковий прибуток, де боротьба з усіма екологічними забрудненнями за рахунок скорочення викидів парникових газів дає додатковий прибуток. І цей прибуток японські компанії будуть мати".
Прем`єр-міністр нагадала, що під час її візиту до Токіо цього тижня, Україна та Японія підписали 23 меморандуми і 3 протоколи про співпрацю й реалізацію спільних інвестиційних проектів.
|