Незабаром у столичній підземці запровадять "спреведливу систему оплати проїзду".
За новою схемою тарифікації проїзду у київському метро, вартість однієї поїздки може зрости у 2-3 рази, залежно від тривалості перебування у підземці, а також дальності поїздки.
Таким чином, КП "Київський метрополітен" планує перейти на "справедливу систему оплати проїзду, як в усьому світі", пише "Газета по-київськи".
Задля цього станції підземки вже у цьому році облаштують турнікетами на вихід із пристроями для читання карток.
Нову схему оплати проїзду планувалося запровадити вже до серпня цього року, проте КМДА не виділила для цього достатнього фінансування. Тому в цьому році вартість проїзду залишиться, скоріш за все, незмінною.
За словами головного інженера КП "Київський метрополітен" Володимира Зеля, Київ — перше місто в СНД, яке планує перейти на зональну систему оплати проїзду.
Оплата буде залежати і від дальності поїздки, і від часу перебування в метро. Якщо пасажир перебуває в підземці довше 40 хвилин - заплатить за подвійним тарифом. Не пощастить і тим, хто їде "від кінцевої до кінцевої".
Шлях від станції "Лісова" до "Академмістечка" займає 38 хвилин, від "Червоного хутора" до "Сирця" - 36 хвилин, а від "Героїв Дніпра" до "Либідської" - 23 хвилини. Але якщо додати сюди час очікування потяга, який останнім часом значно збільшився, то поїздка буде коштувати дорожче, ніж 1,7 гривні.
Для поїздок на дальність будуть використовувати зональний принцип. Пропонують зробити або три зони - центральну, середню та околиці, або дві - центр та околиці. Проїзд в одній такій зоні буде коштувати мінімально - тобто 1,7 гривні, але якщо пасажир перетинає межу зони, доведеться платити вдвічі більше, якщо перетинає межу двічі, - буде змушений платити за потрійним тарифом.
Наприклад, пасажир зайшов у метро на станції "Харківська". З його картки відразу знімається максимальний тариф, наприклад, потрійний - 5,1 гривні. А коли він виходить на станції "Золоті ворота", то на картку повертається 1,7 гривні (через те, що пасажир перетнув дві зони). Розрахунки ці приблизні. А тарифи будуть погоджувати з владою, тобто з Головним управлінням цінової політики Київської адміністрації.
|