«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 14:07:12

Головна » 2009 » Квітень » 8 » Закарпаття: Виповнилося 15 років спецпідрозділу УБОЗ «Сокіл»



Закарпаття: Виповнилося 15 років спецпідрозділу УБОЗ «Сокіл»
16:02:25
 
27 березня виповнилося 15 років спецпідрозділу УБОЗ «Сокіл»- грозі бандитів, рекетирів та іншого криміналітету. Одному з найбільш боєздатних та дієвих підрозділів міліції.
 
- Відділ швидкого реагування «Сокіл» був створений у березні 1994 року в структурі спецпідрозділів боротьби з організованою злочинністю задля силового забезпечення оперативно-розшукових заходів, спецоперацій, спрямованих на припинення діяльності організованих злочинних угруповань, затримання озброєних злочинців, звільнення заручників тощо, - розповідає заступник командира закарпатського «Сокола» підполковник міліції Юрій Стеблюк. - Нас, на відміну від «Беркута», не залучають до охорони громадського порядку. Ми займаємося виключно знешкодженням злочинних угруповань.
 

Незважаючи на незначну чисельність спецпідрозділу (близько двадцяти бійців на всю область), служить в ньому справжня еліта міліції. Половина працівників «Сокола»- офіцери, решта - прапорщики. Аби потрапити в «Сокіл», недостатньо мати відмінну фізичну підготовку, володіти прийомами рукопашного бою. На службу беруть лише тих міліціонерів, які не менше двох років пропрацювали в інших спецпідрозділах, мають відповідний досвід. 80 відсотків кадрів «Сокола» - це вихідці з іншого міліцейського спецпідрозділу - «Беркута».

«Соколята» чудово озброєні (кожен співробітник має на озброєнні автомат Калашникова, чотири пістолети різного типу: «Макарова», «Стєчкіна», ТТ та «Форт»), але самі вважають застосування зброї крайнім заходом і воліють без цього обходитися.
 
- Хвала Богу, уже років чотири не доводилося стріляти під час затримань. Я вважаю, що це крайній захід, а наша мета - уникнути кровопролиття. Ми маємо так провести операцію затримання, аби застосування зброї було недоречним. Наразі ніхто зі злочинців не застосовував зброю й проти нас. «Стволів» та ножів у зловмисників вилучаємо багато, просто завдяки нашому професіоналізму вони не встигають застосувати зброю, - каже підполковник Стеблюк.
 
Затримання озброєних злочинців - це завжди ризик. На щастя, в історії закарпатського «Сокола» не було випадків загибелі та серйозних поранень його співробітників. А от у Львові в 2003 році від куль злочинця загинули командир львівського «Сокола» підполковник Андрій Орєхов та старшина Богдан Мисько...
 
Ризикованих ситуацій під час спецоперацій не бракує і в нас. Кілька років тому в Мукачеві «Сокіл» брав озброєну банду чеченських рекетирів, які вимагали долари у місцевого бізнесмена. Ватажок рекетирів виявився «битим вовком», брав участь у збройних конфліктах в Чечні. Для конспірації він призначив своїй жертві зустріч у кафе в центрі Мукачева, аби контролювати всі підходи до об’єкта. Довелося міліціонерам розіграти невеличке «кіно». Одному з відвідувачів бару раптом стало погано, викликали «швидку», але замість лікарів, переодягнені в білі халати, з’явилися озброєні бійці «Сокола». Коли злочинця миттєво скрутили, в нього знайшли бойову гранату й пістолет...
 
Окрім фізичної сили та навиків рукопашного бою, не останню роль для «соколят» відіграє психологічна підготовка, витримка та вміння володіти собою. Якось бійці просиділи в засаді майже добу в мікроавтобусі не рухаючись, аби не викликати підозри в тих, кого мали затримувати. Часто доводиться годинами лежати, маскуючись десь у хащі чи в полі. Зате саме затримання злочинців буває настільки миттєвим, що ні вони самі, ані випадкові перехожі не встигають нічого зрозуміти, що коїться. Так було в Ужгороді, коли неподалік спорткомплексу «Юність» «Сокіл» брав зловмисників-»гастролерів», які намагалися реалізувати контейнер із радіоактивним стронцієм.  
 
Загалом упродовж 2008-2009 років працівники закарпатського спецпідрозділу «Сокіл» здійснили понад 180 виїздів, з них 120 оперативно-розшукових заходів, 33 обшуки, 29 конвоювань тощо. Затримано 74 особи, які підозрюються в скоєнні злочинів. Вилучено 10 одиниць вогнепальної зброї та 3 вибухові пристрої. Затримано 7 автомобілів, які перебували в розшуку, повідомляє ВЗГ ГУМВС.
 
Іван ГРИЦАН, спеціально для zakarpatpost.net
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 1256 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Український грабіжник тероризує Нью-Йорк: він став ворогом №1 для ФБР
Депутати Рахівщини прийняли Звернення до керівництва держави щодо нарахування оплати за спожиту електроенергію для горян
Акції ВО Свобода: у Києві зобразили "кремлівських карликів", у Львові повісили "Діму Сабачніка"
МВС розглядає кілька версій убивства заступника директора Інституту світової економіки
Муніципальна міліція та комунальники демонтували незаконну тимчасову споруду
Лікаря, який вивіз людей помирати на кладовищі, змусять їсти силою
ООН перепросила Білорусь за звинувачення у нелегальних поставках зброї в Кот-д'Івуар
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...