Літо уже не за горами, тож час задуматися, як організувати оздоровлення та дозвілля школярів краю. Про особливості цьогорічної оздоровчої кампанії та підготовку до неї у вівторок, 14 квітня, на брифінгу розповідали заступник начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Ярослав Свида та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак.
За словами Ярослава Свиди, проведено низку нарад з питань підготовки до цьогорічної оздоровчої кампанії. Наразі маємо дещо меншу кількість дітей, що будуть охоплені оздоровчими послугами. Так, цьогоріч в краї у 551 оздоровчому таборі загалом планується оздоровити 71736 (47,7%) дітей віком від 7 до 16 років. Торік же у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області та України перебувало 85940 (52%) юних закарпатців. «Це лише прогнозні показники, є ще час поліпшити ситуацію. Робота у цьому напрямі проводиться», – каже Василь Свида.
Цьогоріч передбачається оздоровити, зокрема сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, маленьких краян з особливими фізичними та психічними потребами, що не можуть перебувати в закладах оздоровлення та відпочинку самостійно, потребують індивідуального догляду, дітей, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, із малозабезпечених, багатодітних сімей, бездоглядних та безпритульних тощо.
Як повідомив заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Великоберезнянська, Воловецька, Міжгірська, Перечинська, Рахівська, Свалявська, Тячівська райдержадміністрації, Берегівський, Мукачівський, Чопський міськвиконкоми зберігають минулорічну кількісну динаміку охоплення дітей оздоровчими послугами. Певне збільшення таких показників цьогоріч заплановано тільки Хустським міськвиконкомом. Залишає поза увагою міських діток Ужгородський міськвиконком – цього року передбачається оздоровити 2200 дітей (16%), що навіть менше, ніж торік (3400 дітей). Минулоріч Ужгород теж був у «лідерах» щодо найменшої кількості оздоровлених дітей.
– Загалом в Ужгороді – понад 13 тисяч дітей від 7 до 16 років. Запланований показник оздоровлення не сягає і 50 відсотків, – констатував Ярослав Свида.
Також наголошувалося, що останні три роки, на жаль, левова частка закладів, в яких оздоровлюються юні закарпатці, – табори з денним перебуванням. Так, із 551 закладів, в яких цьогоріч планується оздоровити дітей, з денним перебуванням – 485. Це пов’язано із недостатньою кількістю позаміських дитячих закладів оздоровлення, прогнозована кількість яких цьогоріч 19. Заплановано роботу і 2 дитячих закладів санаторного типу («Малятко», «Човен»), 9 профільних та 33 інших закладів. Необхідне відкриття заміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у Великоберезнянському, Воловецькому, Виноградівському районах.
Цьогоріч в обласному бюджеті передбачено видатки на оздоровлення дітей у сумі 2207,8 тис. грн., за кошти місцевих бюджетів – 9587,1 тис. грн. До оздоровчої кампанії юних краян також долучаться спонсори, благодійні організації та релігійні громади. Середній показник вартості перебування у закладах оздоровлення та відпочинку однієї дитини протягом оздоровчої зміни (21 день) в області становитиме 127,2 гривні. Також Ярослав Свида нагадав присутнім про зміни до відповідного законодавства. Зокрема, був прийнятий Закон України про оздоровлення та відпочинок дітей, яким чітко визначено напрями – оздоровчий, що має тривати не менше 21 дня, відпочинковий – не менше 14 днів. «Досі ж не було чіткого розподілення, визначених термінів, – каже заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту. – Нещодавно прийнята постанова Верховної Ради України про запровадження мораторію на ліквідацію, відчуження, перепрофілювання оздоровчих закладів (дитячих, професійних тощо)», повідомили zakarpatpost.net в Управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
|