Валентин Наливайченко закликав керівників правоохоронних органів звернутися до президента та прем’єра з ідеєю відсторонення та звільнення чиновників, які помічені у корупційних діях. Напередодні очільники МВС, митниці, прикордонної служби та податкової зібралися у Генпрокуратурі, аби підбити підсумки першого кварталу 2009 року.
Могло бути й гірше. Статистика злочинів принципово не змінилася. Є навіть позитивні зрушення: на 40% менше ДТП, причому аварій, де страждають діти, поменшало вдвічі. Але хабарі, корупцію та земельні злочини ніхто не скасовував.
Олександр Медведько, генеральний прокурор України: "Я вважаю, що треба позбавити цих сільських, селищних голів таких повноважень, коли вони розпоряджаються сотнями тисячами гектарів землі в привабливих регіонах. І я неодноразово заявляв: потрібно ухвалити закон України про ринок землі, про державний земельний кадастр, про загальнодержавну програму охорони та використання земель".
У міліцейських власна гордість: підлеглим Луценка вдалося не допустити погіршення загальної криміногенної ситуації. Але криза не минулася непомітною. Головна проблема – грабежі та розбій. Міністр визнає: причина ще й в неготовності міліціонерів до роботи.
Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України: "Головна моя вимога як міністра – повнота реєстрації заяв громадян. Нам не потрібна глянцева статистика, треба чесно казати, що ми не можем бути викинуті зі світової практики, коли збільшення безробіття автоматично веде до збільшення кримінальних проявів".
СБУ скаржиться на рейдерські атаки. Зокрема, на стратегічне підприємство «Турбоатом» зазіхають не тільки свої.
Валентин Наливайченко, голова СБУ: "Тільки навколо одного угруповання, яке намагалося, на жаль, намагається й надалі рейдерським захоплення переотримати цю державну власність, 6 співробітників спецслужб іноземної держави".
Найближчим часом у силових структурах відбудуться колегії. Там кожному регіональному керівникові поставлять конкретне завдання.
|